V sobotu 20. ledna odcestovali Steppáci do Strakonic se čtyřbodovým náskokem,který si drželi už od prvního turnaje. Postup do finálové části už měli jistý a tak šlo už jen o výchozí pozici do finále.

• Parobek J. - 1

V prvním zápase měl Stepp nastoupit proti týmu TJ Tábor. Tým z Tábora ale po cestě potkali nesnáze a nemohl se dostavit na zápas v termínu. Steppáci tedy udělali sportovní gesto a místo kontumační výhry přijali nabídku Strakonic a odehráli první zápas proti týmu Asten Johnson Strakonice. První polovina utkání byla velmi vyrovnaná. Oba týmy se přetahovali o vedení ale domácí tým byl o kousek šťastnější a vedl v polovině utkání 4:3. Na začátku třetí čtvrtiny byl ale vyloučen Zvonimir Štrk a Stepp si bez svého nejlepšího obránce nevěděl rady a začal ztrácet. Po konečné prohře 11:6 se těžko hledala pozitiva. Jedním z mála byl výkon Alexe Abdulnoura. Alex se jakožto jeden z nejmladších hráčů v týmu nebál vzít na sebe tíhu zodpovědnoti a tlačil se do zakončení. Jeho úsilí bylo dokonce okořeněno brankou.

• Špindler T. - 1

Po vydatné snídani se Steppáci dalšího dne vrhli na tým TJ Tábor. Tým Tábora nemohl téměr po deset minut najít recept na překonání pevné Steppácké obrany .Naopak Steppu se v útočné fázi dařilo a když už to vypadalo že se Tábor chystá ze zápasem něco udělat, tak po dvou gólech přišel pro jejich střelce další téměr desetiminutový půst. Velmi dobrý výkon předvedl v zápase centr Jakub Parobek. Vstřelil tři branky a potvrdil svoji lepšící se formu. Vítězství 13:5 je ale především zásluhou velmi dobré obrany.

• Ben Salem CH. - 1

Posledním soupeřem základní částí byl pro Stepp tým KVS Plzeň. S Plzní se Steppáci zatím pokaždé vypořádali bez vážnějších problémů a v nastoleném trendu hodlali pokračovat i tentokrát. Nejlepšího střelce posledních sezon Theodora Anfilova limitovalo po celý turnaj zranění a tak se role hlavního střelce zápasu ujal Ondřej Čurda. Jeho show začala už v první čtvrtině a po celý zápas Ondřej Čurda doslova šikanoval obránce a brankáře soupeře. Jeho skóre se zastavilo až na famózních deseti gólech. Velkým varováním pro Stepp je ale jedenáct inkasovaných branek od nejslabšího týmu skupiny. Vítězství 21:11 zajistilo Steppákům zasloužené první místo ve skupině.

Steppáci mají o dlouhé pauze před finálovou částí rozhodně na čem pracovat. V základní části si Stepp připsal devět výher,dvě remízy a pouze jedinou porážku. Od prvního zápasu byl Stepp v čele tabulky a na špičce se udržel až do konce základní části. Do bojů o medaile doprovodí Steppáky tým AJ Strakonice a ze druhé skupiny týmy SK Děčín a Kometa Brno. Největším favoritem na zisk titulu je obhájce z Děčína. Steppáci mají před sebou hodně práce aby mohli tým Děčína překvapit a vrátit titul mistrů České republiky zpět do Podolí.

Tabulka střelců Steppu v polovině sezony.