V sobotu 17. března odcestovali Mladsí dorostenci do Brna. Na jih Moravy odcestovali Steppáci jako vítězové základní skupiny, ve které za sebou nechali Strakonice, Tábor i Plzeň.

• Špindler T. - 1

První utkání sehrál Stepp proti domácí Kometě. Od začátku bylo jasné že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. Stav byl v polovině utkání 5:5 ale tři vyloučení nasbíral hlavní pilíř obrany, Zvonimir Štrk. Druhá polovina utkání nenabídla nic nového. Ani jeden tým neodskočil do výraznějšího vedení a všichni zúčastnění věděli že rozhodnout může každá, byť sebemenší, chybička. Paní Štěstěna bohužel v zápase přála hráčům Komety Brno. Dva smolné góly v rozmezí dvou minut v poslední čtvrtině sebraly Steppu vítr z plachet. Steppáci tak po bojovném výkonu nakonec podlehli Kometě Brno 9:10.

17.3.2018
 AJ Strakonice Stepp Praha  19-9
  (2:2 / 6:1/ 8:0 / 3:6)
  • Anfilov T. - 5
  • Čurda O. - 1
  • Parobek J. - 1

Druhý zápas odehráli Steppáci proti týmu AJ Strakonice. Na posledním turnaji základní skupiny Strakonice dokázaly Stepp porazit a to mělo být pro Steppáky jasné varování. První dějství mělo prakticky stejný scénář jako v utkání z Brnem. Hrálo se velmi vyrovnané pólo a stav po první čtvrtině byl vyrovnaný, 2:2.
To co se ale stalo v následujících dvou čtvrtinách, byl vyslovený horor po tým z Prahy. Steppáci absolutně nestíhali. V obraně chaos, v útoku zmar. Trenér Handlovský zkoušel všechno možné ale nic nezabíralo. Strakonice přidávaly jednu ránu za druhou. Nepochopitelný black-out Steppu znamenal, že po třech třetinách byl stav utkání 16:3 ve prospěch Strakonic. V poslední čtvrtině se alespoň částečně rozehrál do té doby naprosto tragický kapitán týmu Anfilov a vstřelil pět branek v jedné čtvrtině. Jednalo se ale spíše o kosmetickou úpravu skóre. Konečný stav utkání byl 9:19. Celý tým se jednohlasně shodl, že se jednalo o nejhorší zápas v sezoně. Především útočná trojce Čurda-Anfilov-Špindler působila naprosto ubohým dojmem.

18.3.2018
 SK Děčín - Stepp Praha

20-11
  (5:5 / 3:4 / 4:1 / 8:1)
  • Ben Salem CH. - 3
  • Parobek J. - 3

Dalšího dne čekal Steppáky poslední soupeř. Tým SK Děčín. Tým Děčína taktéž vyhrál základní skupinu, ale stejně jako Steppu jim to nebylo vůbec platné, když prohráli první dva zápasy. První polovina utkání byla velmi vyrovnaná, dobře se prosazoval Jakub Parobek z centra a Chiheb Ben Salem z levé strany. Ve druhé polovině utkání ale Steppákům došly síly a Děčín se začal ujímat vedení. Za vše hovoří fakt, že v půli utkání byl stav 9:8 pro Stepp a nakonec zvítězil Děčín v poměru 11:20.

Steppáci se tedy vrátili do Prahy bez jediného bodu a budou muset hodně zapracovat aby se vrátili do hry o medaile.