Mladší dorostenci odcestovali do Strakonic s pomyslným nožem na krku. Pro uchování reálné naděje na medaile museli nutně bodovat. Na turnaj nemohli z různých důvodů odcestovat hráči Parobek,Šíla,Bottaro a Vyšín a ještě k tomu trenéři Handlovský a Rezek. Trenérem týmu se pro tento turnaj stal Martin Januš.

• Štěpánek B. - 1

Prvním soupeřem Steppu byl tým AJ Strakonice. Bylo to už šesté střetnutí těchto dvou týmů v sezoně. První polovinu utkání se oba týmy přetahovaly o vedení a mírnou převahu měl tým Strakonic. Zápas rozhodla nepovedená třetí čtvrtina. Steppáci toto dějství prohráli 5:1. V poslední čtvrtině Steppáci zabojovali a pokusili se otočit vývoj utkání. Krásnou individuální akcí se předvedl Tadeáš Špindler. Přes veškerou snahu ale Stepp nakonec podlehl domácímu týmu 9:13.

14.4.2018
 SK Děčín - Stepp   16-5
  (4:2 / 3:2 / 5:1 / 4:0)
  • Anfilov T. - 2
  • Čurda O. - 2
  • Ben Salem CH. - 1

Ve druhém zápase se Stepp utkal s týmem SK Děčín. Steppáci na Děčín vyrukovali s precizní osobní obranou a tím se jim podařilo soupeře překvapit a dostat se do vedení 2:1. Severočechům se ale ještě před první sirénou podařilo stav utkání otočit ve svůj prospěch. Ve druhé čtvrtině se Steppáci ze všech sil snažili držet domluvené taktiky, ale individuální chyby jim neustále komplikovaly situaci. V polovině utkání vedl tým Děčína 7:4. Ve druhé polovině utkání se projevila absence několika hráčů mužstva a Steppákům došel dech. Děčín ve druhé polovině utkání skóroval hned devětkrát, zatímco Steppáci jenom jednou trefili zařízení. Tým SK Děčín tak nakonec po zásluze vyhrál v poměru 16:5.

14.4.2018
 SKP Kometa Brno - Stepp   7-8
  (1:1 / 2:3 / 4:2 / 1:1)
  • Čurda O. - 4

V posledním zápase Steppáky čekal tým SKP Kometa Brno. První čtvrtina fanouškům příliš zábavy nepřinesla. Po jedné brance vstřelili kapitáni obou družstev a stav byl 1:1. Druhá čtvrtina byla o poznání zajímavější. Steppáci byli nuceni hrát zónovou obranu, protože na centru soupeře hrál jeden z nejlepších hráčů v lize, Lukáš Zezula. Tím pádem dostávali více prostoru ostatní hráči Komety. Na opačné straně tým z Brna stejným způsobem bránil Steppáckého kapitána Anfilova. Toho využil Ondřej Čurda a zasadil soupeři několik smrtících direktů.
Stepp vedl v polovině utkání 4:3 a cítil šanci na první výhru ve finálové části. Stepp ale opět prožil nepovedenou třetí čtvrtinu a po několika hloupých chybách se do vedení dostala Kometa. Poslední čtvrtina se nesla ve znamení skvělé obrany na obou stranách. Steppáci se ze všech sil snažili vyrovnat. Kýžený vyrovnávací gól na 7:7 vstřelil po dobře zahrané přesilové hře Chiheb Ben Salem. Minutu a půl před koncem ale brankář Jakub Čurda trochu zbytečně zatáhl za záchranou brzdu a daroval Brnu pokutový hod. Ten proměnil Lukáš Zezula a rozhodl toto nervydrásající utkání.

Steppáci jsou v polovině finálové části na chvostu tabulky. Další turnaj se hraje v Podolí a Stepp se na domácí půdě pokusí vrátit do hry o alespoň bronzové medaile.