V sobotu 5. listopadu vyrazila oslabená výprava našich dorostenců do Brna. Kvůli turnaji 1. české ligy nemohl na jih Moravy odcestovat hlavní trenér týmu Štěpán Rezek ani kapitán Marcel Dvořák. Steppáci si i přes tyto ztráty věřili na tři výhry.

• Kazhykanov A. - 1

V prvním zápase se Stepp utkal s týmem Přerova. Steppáci si od začátku vytvářeli mnoho střeleckých příležitostí, ale srážela je nepřesnost v koncovce. Jedinou opravdu povedenou akci předvedl mladíček týmu Tadeáš Špindler, když zvýšil na 2:0. Po přestávce ale začali dorostenci Steppu zvyšovat své vedení. Zápas měli jednoznačně pod kontrolou a tak si pořádně zahráli i odchovanci trenéra Januše ze starších žáků. Kromě výše zmíněného Špindlera se prosadil ještě Kazhykanov a Ondřej Čurda. Druhý z bratrů Čurdů, brankář Jakub, předvedl několik hezkých zákroků a za jeho zády skončila jen jedna ze střel hráčů Přerova.

5.11.2016   Stepp - Slavia Praha
10-9  (2:1 / 3:2 / 3:2 / 2:4)

• Anfilov T. - 5
  • Heller S. - 2
  • Grecký J. - 1

Druhý zápas sehráli steppáci proti rivalům z Vršovic. Stepp se ujal vedení hned po 30 sekundách zásluhou ve velké pohodě hrajícího obránce Jiruše. Specifický zápas to byl pro Leona Tótha, který je odchovancem Slávie. Podal velmi kvalitní, spolehlivý výkon a okořenil ho nádhernou asistencí při gólu na 2:0. Slávie snížila před koncem čtvrtiny na 2:1 zásluhou Jovandiče. Ve druhé čtvrtce začal mít Stepp mírně navrch, když se velmi dobře prosazovali oba centři. Slávisté ale zápas jen tak vzdát nechtěli, protože k udržení alespoň teoretické šance na postup ze skupiny nutně potřebovali vyhrát. Jejich tlak vyústil snížením na 5:3, když se na konci první půle prosadil nejprve Korda a pak opět Jovandič. Po změně stran se do několika šancí dostal Grecký, ale nepovedlo se mu trefit zařízení. To napravil až o chvilku později Heller, který v nepřítomnosti kapitána Dvořáka zastával jeho funkci. Steppáci se bohužel nechali ukonejšit svým vedením a Slávie opět snížila na rozdíl jediné branky. Klid steppákům dodal gól Honzy Greckého a návrat k dvoubrankovému vedení . Tři vteřiny před koncem čtvrtiny vymetl Anfilov dalekonosnou střelou horní roh branky Slávie a zvýšil na 8:5. Poslední dějství přineslo velké drama. Stepp si po celou dobu držel vedení, ale slávisté několikrát dotahovali. Vše vyřešil až Adam Jiruš, když 29 sekund před koncem vstřelil gól na 10:8. Slávii se ještě podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale to už nehrálo roli. V zápase spolehlivě zachytali oba naši brankáři.

6.11.2016   Kometa Brno - Stepp
9-8  (2:2 / 3:4 / 2:1 / 2:1)

• Heller S. - 4
  • Anfilov T. - 3
  • Jiruš A. - 1

Poslední zápas odehráli steppáci proti domácímu týmu z Brna. Od začátku utkání to byl pro oko fanouška velmi atraktivní zápas. Hráči Komety, podporováni skvělými fanoušky, měli v první čtvrtině mírně navrch, ale díky skvělým zákrokům brankáře Fediuka a dvěma brankám Anfilova byl stav po osmi minutách vyrovnaný 2:2. Hned zkraje druhé čtvrtiny přišel zkrat nejlepšího hráče Komety Lukáše Zezuly, který se nechal zbytečně vyloučit. Bylo to už jeho třetí vyloučení a to znamenalo trest do konce utkání. Steppákům se opět skvěle dařilo zakončovat z centra, Anfilov přidal další gól a Sam Heller rovnou tři. V polovině utkání byl tedy stav 5:6 ve prospěch Steppu. Na začátku třetí čtvrtiny se prosadil Jiruš, ale od té doby byla Kometa jednoznačně lepším týmem. Brankář Steppu Fediuk předváděl jeden zákrok za druhým, až chvílema připomínal naganského hrdinu Dominika Haška. Bohužel sám na všechno nestačil a tak se začal náskok Steppu rozplývat. Nejprve se z penalty prosadil Cetera a chvilku po něm vyrovnal Schönwälder. Výpadek steppáků pokračoval i po poslední pauze. Hrdina dne Fediuk na druhý pokus zneškodnil pokutový hod Cetery. Chvilku na to se ale dvakrát prosadil opět Schönwälder a křídelník Grecký rozhodně neměl čistě svědomí.

Steppáci v sobě našli zbytek sil a v zoufalém závěrečném náporu vstřelil Heller svůj čtvrtý gól v zápase. Na víc už se hráči Steppu bohužel nezmohli a v strhujícím utkání nakonec podlehli Kometě 9:8.

Na výkonu našeho celku se výrazně projevila absence kapitána Dvořáka. Steppákům se nedařilo v koncovce a v obraně nasekali několik hrubých chyb. Z celkových 34 gólů si jich hned 21 připsalo duo centrů Steppu. Hlavním hrdinou turnaje byl ale jednoznačně brankář Fediuk který bude nejspíš ještě nějakou dobu budit střelce soupeřů ze spaní. Steppáci mají na čele tabulky náskok tří bodů a na další turnaj pojedou s cílem tento náskok ještě zvýšit a ze skupiny postoupit z prvního místa.