V sobotu 3. června se mladší dorostenci Steppu Praha vydali do Děčína na poslední turnaj sezony. Na sever Čech odjeli s cílem získat pro Stepp další titul do již tak rozsáhlé sbírky. Původně se měl turnaj odehrát v Podolí ale vedení bazénu se na poslední chvilku rozhodlo,že se v Porolí hrát nebude. Steppáci tak přišli o výhodu domácího prostředí.

• Dvořák M. - 1

V prvním zápase se Steppáci utkali s týmem AJ Strakonice. Od začátku utkání měli Steppáci mírně navrch a po první čtvrtině vedli po zásluze 4:2. Hned v úvodu druhé čtvrtiny sice Ben Salem zvýšil na rozdíl tří branek , ale vzápětí se kapitán týmu Dvořák nechal vyloučit do konce utkání. Ten, kdo čekal že se kvuli tomu zápas zkomplikuje, byl na omylu. Steppáci začali hrát ještě o třídu lepší pólo a díky tomu se v půli mohli těšit z vedení 9:2. Velký zlom v zápase se udál na začátku druh poloviny utkání , když byl do konce utkání vyloučen hráč Strakonic Kouba. Protože Strakonice už neměly dalšího hráče na střídání ( jeden byl na ošetřovně po drsném zákroku Dvořáka) dohrály zápas v oslabení. Místo očekávané dominance se Steppáci ve zbytku utkání jen trápili . Výsledek 17:4 vypadá krásně, ale předvedenou hrou si Stepp udělal ve druhé půli jen ostudu.

• Ben Salem Ch. - 1

Další den čekala Steppáky Kometa Brno. Právě proti Brnu ztratili Steppáci několik veledůležitých bodů. Úvod utkání byl, jako již proti Kometě tradičně , velmi vláčný a nezajímavý. Trochu lépe na tom byli Steppáci, protože Anfilov ve čtvrté minutě zvýšil z penalty na 2:0. Zápas velmi ovlivnil chybný verdikt rozhodčího když na konci prvního dějství vyloučil do konce utkání nejlepšího hráče Komety , Lukáše Zezulu. Steppáci věděli že musí zápas za každou cenu vyhrát a tak nepřipustili žádné diskuse a po zbytek zápase byli jasně lepším týmem. Velmi dobře zahráliv zápase Adam Jiruš a Samuel Heller na důležitých postech ve středu hřiště. Stepp vyhrál nad Kometou Brno 9:4.

4.6.2017
 Stepp Praha - SK Děčín  8-14
  (2:3 / 1:4 / 4:5 / 1:2)
  • Anfilov T. - 2
  • Čurda O. - 2
  • Štrk Z. - 2

V posledním utkání sezony se Stepp Praha utkal s týmem SK Děčín. Steppáci v této sezoně s Děčínem ještě neprohráli a v tabulce měli před zápasem stejně bodů. V posledním zápase se tedy rozhodovalo o všem. Děčín měl i přes nepříznivé počasí velkou podporu fanoušků. Steppáci se ale v úvodu utkání drželi a byli možná dokonce o kousek lepším týmem. Trápila je ale koncovka a tak po první čtvrtině prohrávali 3:2. Mizérie v zakončení pokračovala i po přestávce. Šancí měli oba týmy přibližně stejně, rozdíl byl ale v tom, že domácí tým chladnokrevně využíval každou příležitost na vstřelení branky. Stav 7:3 v půlce zápasu ještě rozhodně nebyl beznadějný, zvláště když byl vyloučen kapitán Děčína. Hned po přestávce dal ale Děčín dva rychlé góly a bylo po nadějích. Zbytek zápasu si Severočeši pohlídali vedení a po výhře 14:8 oslavili mistrovský titul.

Sezonu tedy Steppáci zakončili se stříbrnými medailemi na krku. Druhé místo se nedá považovat za neúspěch, i když starší kluci , rozmlsaní zlatými úspěchy ročníku 1999 to tak možná ze začátku brali. Musíme ale sportovně uznat, že tým SK Děčín si mistrovský titul zasloužil. Pozitivem je také že hned tři hráči Steppu byli zvoleni do nejlepší sedmičky ligy. Brankář Fediuk a hráči Dvořák a Anfilov tvořili páteř stříbrného mužstva. Především Fediuk svými výkony dával Steppu šanci na vítězství i v zápasech, ve kterých si vyhrát nezasloužili.

Na stříbrné medaili se podíleli tito hráči : Fediuk,J. Čurda , Kazhykanov ,O.Čurda ,Ben Salem ,Dvořák ,Anfilov , Jiruš ,Tóth ,Špindler ,Parobek ,Heller ,Štrk ,Botarro ,Šíla a Grecký . Obrovskou zásluhu na titulu mají samozřejmě trenéři Rezek, Handlovský a Ludvík. Především bilance Ronalda Handlovského je záviděníhodná , během jedné sezony na postu trenéra dorostu si připsal jednu zlatou (starší dorost) a jednu stříbrnou medaili . Stepp se mohl po celou sezonu těšit také velké podpoře fanoušků . Jako každý rok byl nejhlučnějším a nejvěrnějším fanouškem Steppu pan Dvořák. Steppáci si tedy splnili jeden z hlavních cílů sezony a získali medaili , byť tentokrát „jen“ stříbrnou.