Kategorie staršího dorostu je ve Steppu v poslední době mimořádně úspěšná. V letošní sezóně mají dorostenci nakročeno ke čtvrtému titulu v řadě a bilance mluví sama za sebe. Z osmi zápasů osm výher a skóre 117:57 (+60). Sestavě pod vedením Štěpána Rezka se zkrátka neskutečně daří a to bylo vidět i na domácím turnaji. V Podolí o víkendu Steppáci přivítali AJ Strakonice, Slavii Praha, Kometu Brno a SK Děčín.

• Jiruš A. - 1

Hned v prvním zápase Steppáci srazili na kolena tým Děčína. Tým ze severu Čech posílen o hráče Tábora už od první minuty ztrácel. Na rozdíl od prvního duelu v letošní sezóně, se Steppákům dařilo již od samotného začátku a hned v první čtvrtině vedli 5:0. I když si Děčín následně vypracoval nějaké gólové šance, Stepp stále postupně zvyšoval gólový náskok. Steppákům vycházela hra více centrů, z nichž se nejvíce prosazovali Theo Anfilov a Alex Mynář.

• Bottaro A. - 1

Ve druhém zápase se Steppákům postavily Strakonice, které minule náš tým pořádně potrápily. Tentokrát však Stepp jasně dominoval už od samotného začátku. Hned v první minutě otevřel skóre Prokop Sojka elegantním šroubem. Tím také začala Steppácká gólová hitparáda. Za tým staršího dorostu v zápase také zaznamenal první gólovou trefu Alessandro Bottaro. Steppáci dominovali po celý zápas a nedali Strakonicím šanci se gólově přiblížit.

22.10.2017
 Stepp Praha - SK Slavia Praha   14-12

• Mynář A. - 6
  • Anfilov T. - 2
  • Heller S. - 1

Slabší výkon naopak podali Steppáci proti svým pražským rivalům ze Slavie. V první čtvrtině se hostím dařilo odrážet Steppácké útoky a hra tak byla nečekaně vyrovnaná. Slavia dokonce po první čtvrtině vedla 3:2, ale veškeré její naděje zhasli v druhé čtvrtině, kterou vyhrál Stepp poměrem 6:0. Steppáci sice svůj náskok udržovali až do poslední čtvrtiny, kdy však znovu polevili a Slávie nakonec s výsledkem nemusela být vůbec zklamaná. Stepp si však vedení pohlídal až do samotného konce, což znamená, že v lize pokračuje bez ztráty jediného bodu.

22.10.2017
 Stepp Praha - Kometa Brno   15-3

• Mynář A. - 5
  • Heller S. - 3
  • Sojka P. - 2
  • Anfilov T. - 1

V posledním zápase čekal Steppáky tým Kometa Brno, proti kterému ještě v této sezóně nehráli. Oproti střetu se Slávií však nastoupil Stepp do zápasu koncentrovaně a rychle vedl 5:0. V první šestnáctiminutovce domácí jasně dominovali a po změně stran už tak trenéři Rezek a Handlovský pořádně protočili sestavu. Tým moravské metropole se ale ani v druhé půli na moc nezmohl a Stepp si tak došel pro jasné vítězství 15:3.

Kategorie staršího dorostu Steppu tedy aktuálně drží šňůru 15 zápasů bez porážky. V řadě vyhráli posledních devět zápasů a naposledy je o jeden bod obraly v loňské sezóně Strakonice. Ty navíc naše starší dorostence i naposledy porazily a to 12:11 letos v březnu. Dorostence čekají ještě tři turnaje, ale aktuálně si drží osmibodový náskok, což je skvělý úspěch. Nechat si titul ukrást by bylo obtížné, ale ne nemožné. Proto celý tým bude až do dubna, kdy je čeká další turnaj tvrdě trénovat, aby se udrželi ve formě, se kterou v současnosti drtí své soupeře.