O víkendu 24.-25. října se naši starší dorostenci vydali na druhý turnaj Českého poháru. Tentokrát pauzíroval tým Komety Brno a Stepp se tedy utkal s týmy Hradce Králové, Slavie Praha, AstenJohnson Strakonice a UP Olomouc. Na turnaj vyjel tým s trenérem Tomášem Růžičkou, ale znovu v neúplné sestavě, i přes to měli Steppáci na to všechny zápasy vyhrát a tak se také k zápasům stavěli.

• Dvořák M. - 1

V prvním zápase nastoupil Stepp proti týmu UP Olomouc, který měl být pro Steppáky spíše otázkou skóre, a ve kterém se chtěli i šetřit síly hlavně na zápas proti Hradci. Hned ze začátku nastoupili kluci aktivně a rychle vedli 3:0. Poté se však zdálo, jakoby Steppáci přestali hrát a do konce čtvrtiny hráli s Olomoucí vyrovnanou partii. Ani ve druhé čtvrtině to nebylo optimální a Steppáci dostali několik gólů ze špatně zajištěné obrany. Do druhé poloviny zápasu už nastoupili Steppáci ve správném tempu a hráli, tak jak měli od první čtvrtiny. Olomouci už také došly síly a tak vstřelili pouze jednu branku. Steppáci nakonec pohodlně vyhráli a začali se soustředit na svůj další zápas proti Hradci.

• Khamidullin E. - 1

Proti Hradci začali Steppáci velmi vyrovnaně. Celý zápas dělala Steppu problém obrana, jejich osobka totiž nestačila na hradecký útok. I přes branky Sojky, Cipry a Dolenského Stepp nebyl schopen vyhrát ani jednu čtvrtku a po kritické třetí čtvrtině, kterou prohrál 3-1, se nedokázali vrátit do zápasu a i přes velké množství vstřelených branek se jim nepodařilo dotáhnout soupeře a nakonec tak prohráli o tři góly.

25.10.2014 Stepp Praha - AJ Strakonice
12-7  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 2
  • Dvořák M. - 2
  • Mynář A. - 2
  • Sojka P. - 1

V prvním nedělním zápase se Stepp utkal se Strakonicemi. Proti nim se Sojkovi podařilo rychle prosadit ze samostatného úniku a Stepp tak začínal s jednogólovým vedením. Zápas začal být ale pěkná přetahovaná a ani jednomu týmu se nedařilo ujmout se vedení na delší dobu. Za Stepp se začal prosazovat Dolenský a Mynář na stranách, nebo Raška na centru. Cipra se potom prosadil ve třetí a čtvrté čtvrtině, kdy plavavým Strakonicím začaly docházet síly a více siloví Steppáci se prosazovali v soubojích jeden na jednoho. V koncích třetí čtvrtiny si Steppáci začali budovat třígólový náskok, který si udrželi a následně zvětšili do konce zápasu.

25.10.2014 Stepp Praha - SK Slavia Praha
6-12  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Cipra J. - 3

Ve druhém zápase nastoupil Stepp proti odpočaté Slavii Praha, která proti Steppákům postavila kvalitní zónu. Steppákům se však nedařila zpočátku hra ani v obraně ani v útoku. To podtrhoval i výsledek 4-0 hned po první čtvrtině. Steppákům ani ve druhé čtvrtině nevycházela střelba a náskok Slavie se prohloubil o další dva góly. To už situace začala vypadat vážně. Steppáky však povzbudil kapitán Cipra a vsítil před výměnou stran důležité dvě branky. Steppáci sice začali dotahovat, ale Slavie nepolevovala a po změně stran stále velmi dobře bránila, přesto že Steppáci Sojka a Raška snížili náskok na pohé dva góly, zápas už byl v tak pokročilém stádiu, že Steppákům začaly docházet síly. Proto se jim nakonec nepodařilo dotáhnout náskok a ke konci zápasu ještě dostali pořádnou spršku střel.

Steppáci tak splnili nutnost, ale bohužel se jim nepodařilo získat bod ani proti jedné ze Slavií. Stepp tak zůstává na třetím místě v tabulce, které týmu zajišťuje postup do první ligy ve druhé části sezóny. Doufejme, že se našim dorostencům opět podaří získat potřebné síly a bojovat v dalších kolech ligy jak jen budou moci.