Minulý víkend naši dorostenci odehráli třetí turnaj ligy. Tentokrát se odehrál turnaj v Praze. Kluci na domácím bazéně odehráli 4 zápasy a to proti Hradci Králové, Strakonicím, Brnu a Děčínu. První turnaj to byl hned pro dva hráče. V sestavě se totiž ukázal mladý brankář Jakub Čurda. Do týmu se pak vrátil smrťák Jirka Pihrt, který měl s příchodem nové sezóny problémy s ramenem a kolenem.

21.1.2017 STEPP - AJ Strakonice 21-8  (6:1/ 5:1 / 5:4 / 5:2)

• Mynář A. - 9
  • Sojka P. - 4
  • Anfilov T. - 3
  • Jiruš A. - 3
  • Khamidullin E. - 1
  • Grecký J. - 1

V prvním ranním zápase odehrál náš tým zápas proti oslabenému týmu Strakonic. Steppáci neukázali slitování a v první polovině vstoupili do prvního zápasu nového roku na výbornou. Nejvíce se dařilo Alexovi Mynářovi, který v zápase vstřelil celkem 9 branek a několik asistencí. Jeho aktivní výkon byl obdivuhodný, ale Steppáci se projevili výborně hlavně jako celý tým a soupeři nedali mnoho šancí. K údivu všech se rozestřílel i obránce Adam Jiruš, kterému se podařilo vstřelit hattrick.

• Jiruš A. - 1

Ve druhém zápase proti Děčínu byl zápas o něco více vyrovnaný. Steppáci ale dokázali mnohem lépe proměňovat své šance a Děčín už v první čtvrtině prohrával 4:1. V zápase se projevila nejlépe dvojice mladších dorostenců Marcel Dvořák a Theodor Anfilov. Dvořák totiž často tvořil přesilovky a ty pak zakončil sám, nebo si nahrál s centrem Anfilovem. Steppáci znovu s přehledem vyhráli a v dobré náladě čekali na poslední zápas dne.

21.1.2017   STEPP -TJ Slavia Hradec Králové
7:8  (0:2 / 2:1 / 4:5 / 3:3)

• Anfilov T. - 2
  • Štrk Z. - 1

Proti Hradci to byl pro naše dorostence tento víkend jasně nejtěžší zápas. Hradec hrál po dlouhé době zase v plné sestavě a na turnaji měl za sebou zatím přesvědčivé výsledky. Zápas začal lépe právě pro Hradec. Steppáci nedokázali správně ubránit zónu a Hradec díky dvěma pěkným střelám vyhrával 2:0. Ke konci čtvrtiny sice snížil ještě Prokop Sojka, ale gól následně nebyl uznán kvůli střelbě po časovém limitu. Ve druhé čtvrtině už Steppu zapřálo štěstíčko a první gól vstřelil Zvonimír Štrk. I přes další gól Hradce Steppáci nepřestali bojovat a Honza Grecký snížil po uplavání na 3:2. Stepp měl následně problémy hlavně v přesilovkách, které náš tým nedokázal proměňovat. Naopak Hradec svých přesilovek využil a zvyšoval svůj náskok. Díky dobré hře na centru ale rychle odpověděli Theodor Anfilov a Prokop Sojka. Ve třetí a čtvrté čtvrtině se pak Sojkovi podařilo ještě vyrovnat dvěma výbornými střelami z dálky. Další gól přidal i Theodor Anfilov a chvíli to vypadalo na remízu. Nakonec však přišla další chyba v obraně a Hradec nakonec vyhrál 8:7.

• Sojka P. - 2

Poslední zápas odehráli dorostenci proti Brnu až druhý den. Zápas měl být podle všeho jasnou záležitostí, ale zpočátku to pro Stepp vypadalo dost zle. Brno se chytilo a Steppáci působili naopak ospale. V první půlce Stepp dělal zbytečné chyby a to jak v obraně tak i v útoku. O delší přestávce svým svěřencům trenér Rezek promluvil do duše. Naštěstí to očividně zabralo, protože ve druhé polovině zápasu se týmu dařilo o dost lépe. Gólově se nejvíce prosadila plavavá křídla Alex Mynář a Marcel Dvořák. Nelenil ale ani centr Theo Anfilov. První góly v letošní sezóně zaznamenal Jirka Pihrt, který nejdříve trefil střelu z dálky a nedlouho poté s klidem proměnil i penaltu.

Steppáci sice nezískali plný počet bodů, ale společně s Hradcem se nyní drží na prvním místě ligy. Strakonice spadly hned o dvě príčky kvůli 4 prohraným zápasům. Za Steppem a Hradcem tedy tým Strakonic zaostává o 5 bodů.