Steppáci se 29.3. vypravili na poslední pohárový turnaj. Tento víkend se turnaj, kterého se zúčastnili téměř všechny týmy, konal ve Strakonicích. Steppáci hráli proti TJ Slavia Hradec Králové, KVS Plzeň a Kometě Brno. Steppáci odjeli v sobotu autobusem z nádraží Na Knížecí. V 10 hodin ráno odehráli svůj první zápas proti KVS Plzeň.

• Štrk Z. - 1

Plzeň neměla být pro Stepp nějaké velké sousto, protože za celou sezónu získali pouze 2 body. Hned v první čtvrtině Steppáci ukázali svou kvalitu a s přehledem bránili i útočili. První dva góly padly z přihrávek na centra Sojku a druhé dva vstřelili po samostatném úniku obránci Mynář a Jiruš. Ve druhé čtvrtce Stepp naprosto pohřbil všechny naděje Plzně na dobrý výsledek. Hráči Steppu často proplavávali a nedělalo jim problém uplavat nebo předčit hráče Plzně v soubojích jeden na jednoho.

Steppáci po změně stan svoji hru zklidnili a možnost dostali i méně vytěžovaní hráči týmu. Steppáci se ve druhé polovině zápasu snažili šetřit síly na večerní zápas s Brnem, který byl pro celkové pořadí v poháru velice důležitý. Na střídačce se tak objevili postupně všechny opory týmu. Celou poslední čtvrtinu tak steppáci dohrávali jen s hráči, kteří se nedostanou tak často do vody. V poslední čtvrtce  dokonce vstřelilá gól i hráč mladších žáků Štrk. Stepp tak v klidném zápase porazil KVS Plzeň 15.7.

29.3.2014 Kometa Brno - Stepp Praha
6-7  (3:1 / 1:2 / 1:1 / 1:3)

• Sojka P. - 3
  • Balšánková I. - 1
  • Khamidullin E. - 1
  • Mynář A. - 1

Druhý zápas odehrál Stepp proti Kometě Brno, se kterou hrál o postup do lepší skupiny ve finálové fázi. Ze začátku to pro steppáky nevypadalo vůbec dobře. Brno hrálo výtečnou zónu a steppáci na to nebyli připravení. Navíc důležitý obránce Jiruš udělal technickou chybu při střídání, kvůli které byl vyloučen do konce zápasu s náhradníkem. Stalo se tak již v první čtvrtině po minutě hry. Steppácká obrana proto nebyla tak silná, jak by mohla být. Steppáci první čtvrtinu jasně prohráli a byli rádi za 1 gól Balšánkové z hodně  ostrého úhlu. Stav po první čtvrtce byl tedy 3:1 pro Brno.

Ve druhé čtvrtině se Steppu dařilo o něco lépe. Na centra se přesunul mladý Dvořák a Sojka stavěl druhého centra. Celý zápas neměli rozhodčí zrovna pod kontrolou. Steppáci dostali ve druhé čtvrtce pouze jeden gól. Změna v útoku Steppu však přinesla žádaný efekt a Stepp tak dostával Brno častěji pod tlak. Steppákům se podařilo vstřelit dvě branky -  jednu Sojka z centra a jednu kapitán Mynář po uplavání svému protihráči. Sojka a Khamidullin navíc měli už dvě nasbíraná vyloučení a na pozici středního obránce musel Mynář.

Ve třetí čtvrtině se toho ale moc nedělo. Za celou čtvrtinu padly pouze jedna branka na každé straně. Krásný gól vstřelil z dálky Khamidullin a snížil stav na 5:4 pro Brno. Ke konci čtvrtiny dostal 3. výluč i jeden z hráčů Brna.

Steppákům se v poslední čtvrtině dařilo v útoku a podařilo se jim vyrovnat na 6:6. Góly padly hlavně po výlučích na obou stranách. Na konci čtvrtiny se vyfaulovali oba kapitáni týmů a Stepp tak musel dohrávat bez Mynáře.

Steppákům v posledních dvou minutách rozhodčí doslova darovali pokuvotý hod, po technické chybě trenéra Brna, která však měla být potrestána pouze ztrátou míče a ne pokutovým hodem. K penaltě se postavil Sojka a s přehledem ji proměnil. Steppáci zbylých 100 sekund ubránili a mohli se radovat z výhry. I přes další výhru byl výkon steppáků plný špatných nahrávek a nevynucených chyb, kterých by se měli přístě vyvarovat.

Nutno podotknout, že remíza by tomuto zápasu slušela mnohem více. Hráči Brna by si za předvedený výkon zajisté alespoň jeden bod zasloužili. Je proto smutné, že je o něj připravili práve rozhodčí v posledních minutách zápasu, špatným posouzením situace.

30.3.2014 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha 5-10  (3:2 / 1:1 / 1:3 / 0:4)

• Mynář A. - 3
  • Dvořák M. - 2
  • Jiruš A. - 1

Poslední zápas odehrál Stepp v neděli proti Slavii Hradec Králové, které chyběl jejich kapitán odpykávající si svůj jednozápasový trest. I tak to ale pro steppáky měl být velice těžký zápas, hlavně kvůli tomu, že v posledním zápase prohráli o několik branek. V první čtvrtině se steppákům moc nedařilo a proti tvrdé hradecké obraně toho tolik nevymysleli. Hradec měl sice několik výlučí, ale většinou přesilovku ubránil. Z přesilovky se prosadil pouze Khamidullin, který prostřelil  hradecký “les“ rukou. Stav po první čtvrtině byl tedy 3:2 pro Hradec.

Ve druhé čtvrtině se hrála vyrovnaná hra, ale ke konci čtvrtiny začal Hradec doplácet na svojí agresivní hru, hříště tak musel opustit první vyfaulovaný hráč Hradce. Stepp navíc vybojoval po dobré hře centra čtyři penalty. Hradecká agresivita už přerůstala v hotová “jatka“ a ta se stupňovala čím více steppáci Hradci utíkali s výsledkem. Steppácké penalty hravě proměňoval Sojka a i přesto, že Mynář jednu neproměnil, vynahradil to svou aktivitou a hlavně střelou z poloviny hřiště v poslední sekundě třetí čtvrtiny, která propadla za záda hradeckého brankáře. Hradecká agresivita vyústila až v praštění do hlavy steppáckého obránce Khamidullina, což rozhodčí nenechali bez povšimnutí a Hradec zápas dohrával v pěti. Stepp tedy v závěru s přehledem dohrál zápas do vítězného konce.

Turnaj můžeme určitě hodnotit pozitivně. Steppáci nakonec skončili kvůli nepřízni skóre na 4. místě a jen těsně skončili za třetí Slavií.

Pro starší žáky sezona ale určitě ještě nekončí, protože odehrají ještě turnaje mezi nejlepšími pěti týmy.