O víkendu 7.-8. června vyjeli starší žáci na poslední ligový turnaj v Děčíně. Tým odjel v sobotu ráno z Hlavního nádraží na turnaj, kde je čekali 4 soupeři, a to strakonické Fezko, pražská Slavie, Sl. Hradec Králové a Kometa Brno.

7.6.2014  SKS Slavia Praha - Stepp Praha
7 -4  (-:- / -:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 3
  • Anfilov T. - 1

V prvním zápase se steppáci utkali s městským rivalem SKS Slavia Praha. Začátek zápasu vypadal pro Stepp velmi dobře, protože se již po jedné minutě prosadil Sojka z centra. Slávisté ovšem ihned vyrovnali, ale ještě 25 sekund před koncem první čtvrtiny se steppákům podařilo vstřelit další gól.

V poslední sekundě se steppákům navíc podařilo u slávistické brány vybojovat penaltu, kterou bohužel neproměnil kapitán Mynář.

Ve druhé čtvrtině se však slávisté dotáhli a dokonce předčili Stepp, který nedokázal proměnit množství šancí. V závěru čtvrtiny ještě vstřelil gól Anfilov z přesilovky, ale i tak steppáci stále prohrávali 4:3.

Po změně stran se slávisté ještě vzdálili a steppákům se i přes jejich snažení nepodařilo dorovnat skóre.

• Štrk Z. - 1

Ve druhém zápase čekali steppáky soupeři z Hradce Králové, kteří si věřili i na celkovou první příčku. Ze začátku se hrála velmi vyrovnaná hra. Obránce Jiruš překvapil svou nechytatelnou střelou v začátku všechny hradecké hráče a otevřel tak skóre. Hradec se však vůbec nevzdával a naopak je to nakoplo k lepšímu výsledku. Do konce čtvrtiny tak steppáky drželi povětšinou na obrané polovině. V útoku se Hradci dařilo o něco lépe a proto vedl na konci první části 2:1.

Ve druhé čtvrtině padlo mnoho gólů do obou branek a hra byla velmi agresivní. Hradec Králové však vedl už o dvě branky a ve třetí čtvrtině už Hradec Králové naprosto Steppu utekl.

V závěru zápasu se trenérům Petrovi a Janušovi povedla velmi pěkná taktická akce po timeoutu. Gól už byl však spíše estetickou úpravou stavu.

8.6.2014 Stepp Praha - Fezko Strakonice "A" 4-12  (-:- / -:- / -:- / -:-)

Druhý hrací den odehráli steppáci první zápas proti strakonickému “áčku“. Strakonice se hlavně v prvních dvou čtvrtinách gólove prosazovali a steppákům se nedařilo reagovat. Steppáci tak v první polovině naprosto ztratili režii nad zápasem. Zápas si tedy snažili co nejvíce užít a trenéři dali prostor hlavně méně hrajícím hráčům.

8.6.2014 Stepp Praha - Kometa Brno 2-9  (-:- / -:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 1

Poslední zápas steppáci odehráli proti Kometě Brno. V první čtvrtině byl zápas velmi vyrovnaný a stav byl 1:1.

V druhé čtvrtině se steppákům nedařilo prosazovat a byli za to potrestáni. Jedinou branku vstřelil z velkého úhlu Anfilov. Steppáci však v polovině prohrávali 4:2. Steppákům se stálě nedařilo ani v dalších částích hry a proto s Brnem nakonec prohráli vcelku vysokým rozdílem. Největším problémem steppáků je právě koncovka, na které bude muset Stepp příští sezónu hodně zapracovat.

Steppáci dokončili sezónu na pátém místě. První skončili Fezko Strakonice “A“ , druhý Hradec Králové, třetí SKS Praha a čtvrtá Kometa Brno.

I přesto, že se Steppu nepodařilo získat žádnou medailovou příčku, můžeme považovat za úspěch už jen to, že se všichni hráči a hráčky velice zlepšili a dostali se do první ligy starších žáků, což se v mladších kategoriích v posledních letech nedařilo.

Velké poděkování patří také hlavním trenérům Martinovi Janušovi a Tomášovi Petrovi. Děkujeme za letošní sezónu a doufejme, že v příštích ročnících bude Stepp obsazovat medailové příčky.