Starší žáci hráli poprvé v této sezóna na domácím hřišti. Utkali se s týmy KVP Přerov, Slávia Hradec Králové a TJ Tábor. Nejdůležitějším utkáním celého turnaje byl zápas proti hradecké Slávii. Výhra by mladým steppákům zajistila téměř jistý postup do 1. ligy a prohra naopak velikou komplikaci.

10.01.2014   Stepp Praha - Sl. Hradec Králové
7-8  (2:0 / 2:3 / 2:3 / 1:2)

• Anfilov T. - 4
  • Grecký J. - 3

Steppáci do utkání vstoupili velice dobře a nebyla na nich vidět žádná nervozita z důležitého utkání. Již po minutě hry se podařilo steppákům vstřelit první branku zápasu. Do konce čtvrtiny přidali ještě jednu a dalo by se říci,že měli zápas plně pod kontrolou.

Na začátku druhé čtvrtiny hradecká Slávia odpověděla jednou brankou, na kterou však steppáci odpověděli dalšími dvěma a stav utkání byl 4:1. Po čtvrté brance však steppáci ztratili koncentraci a polevili. Hradeckému týmu se proto na začátku třetí čtvrtiny podařilo srovnat na 4:4 a mohlo se začít znovu.

Steppáky tento nepřiznivý vývoj utkání nezlomil a podařilo se jim vstřelit dvě pěkné branky. Do konce čtvrtiny však o vedení opět přišli a skóre tak bylo zase nerozhodné 6:6.

V úvodu poslední části se Stepp znovu ujal vedení, ale hradeckým se v 5. minutě poslední čvtriny podařilo vyrovnat. Navíc se jim za další minutu podařilo vstřelit ještě jednu branku a poprvé se tak ujmout vedení v zápase. Steppáci se již nezmohli k odpovědi a nebyli schopni se přes koncentrovanou obranu Hradce dostat. Utkání tak poměrně smolně prohráli 7:8 a zkomplikovali si tak postup do první ligy.

10.01.2014   Stepp Praha - KVP Přerov
6-2  (1:0 / 1:1 / 2:1 / 2:0)

• Anfilov T. - 2
  • Bochňáková B. - 2
  • Dvořák M. - 1
  • Heller S. - 1

Ve druhém utkání nastoupili steppáci proti papírově slabšímu soupeři, který se v současné době pohybuje na konci pohárové tabulky. O výsledku utkání mělo být tedy jasno už od začátku utkání. Nicméně se Stepp s tímtou soupeřem velice natrápil a to především v koncovce, která byla velice nervozní hlavně díky podcenění soupeře v úvodu utkání.

Celému utkání dominoval domácí tým Steppu, hrálo se převážně na polovině Přerova, ale z obrovského množství šancí, které si steppáci vytvořili nebyli schopni vstřelit více než dvě branky za téměř tři čtvrtiny utkání, kdy byl stav utkání 2:2. Zlom přišel až na konci třetí části, kdy steppáci začali soupeři gólově utíkat. Stepp se tak doslova protrápil k výhře 6:2.

10.01.2014   Stepp Praha - TJ Tábor
6-12  (3:3 / 1:4 / 0:2 / 2:3)

• Anfilov T. - 3
  • Grecký J. - 2

Ve třetím utkání turnaje nastoupil Stepp proti favorizovanému TJ Tábor. Steppákům se téměř polovinu zápasu dařilo držet se soupeřem krok, ale i přes velké nasazení, obětavost a snahu nakonec steppákům došli síly a Táboru podlehli 6:12.

Po tomto předposledním turnaji Stapp Praha spadl na páté místo tabulky. Na čtvrtém, postupovém místě je vystřídala hradecká Slávia. Steppáci se tak na posledním turnaji v Přerově musejí pokusit vyhrát všechna utkání a doufam, že hradecký tým klopítne a nabídne Steppu šanci na postup do první ligy.