Starší žáci se k poslednímu finálovému turnaji vydali do Hradce Králové, kde jim stačilo k zisku zlata získat pouze jediný bod. Byl jim přiznivě nakloněn i los turnaje, který určit jako prvního soupeře slabší z obou Slávií a to tu pražskou.

• Jiruš A. - 2

Steppáci si byli vědomi své obrovské šance na zisk zlata již v prvním utkání turnaje. Bylo na nich vidět, jak moc chtějí vyhrát, což se také projevilo na skóre. Na soupeře Steppáci vlétli doslova jako uragán a než se slávisté rozkoukali byl stav na konci první čtvrtiny 11:0 pro Stepp Praha.

Po skvělé čtvrtině bylo jasno, kdo na hřišti udává tempo hry a trenérská dvojice Martin Januš a Tomáš Petr, tak mohli využít všechny hráče a připravit se na poslední utkání sezóny proti hradecké Slávii. V dalších čtvrtinách bylo vidět, že si steppáci zápas užívají a nesčetněkrát si dovolili před soupeřovou brankou krásné kombinace. Bohužel ne vždy tyto akce skončily gólem, z toho důvodu se skóre měnilo výrazně pomaleji, než v prní čtvrtině. Nicméně si z toho Steppáci nemuseli nic dělat, protože většinu útoků soupeře zlikvidoval Adam Jiruš, který byl steppáckou jistotou v obraně.

Steppáci nakonec utkání vyhráli vysoko 21:3 a bylo již jasné, že je zlato nemine.

• Štrk Z. - 1

Ve druhém utkání se steppáci střetli s domácím týmem. Všichni očekávali mnohem vyrovnanější zápas, než byl ten první proti pražské Slávii. I když měli Steppáci jisté zlato, chtěli ukázat hradeckým hráčům, že jsou opravdu lepším týmem a také chtěli zakončit  sezónu výhrou.

I když se steppákům nepodařilo vstřelit první gól ukání, bylo to od hradecké Slávie pouze marný pokus na ovladnutí utkání. Stepp Praha na první gól odpověděl hned třemi trefami do hradecké sítě.

Ve druhé čtvrtině napadlo tolik branek, ale jasně vidět, že má Stepp navrch a je jen otázka času, kdy soupeře definitivně zlomí.

To se podařilo ve třetí části hry, kdy steppáci vstřelili pět branek a to hlavně díky brejkům Honzy Greckého a kapitána Marcela Dvořáka. Po většinou zakončující Theo Anfilov měl již snadný úkol a ve většině případů nezaváhal.

V poslední čtvrtině steppáci polevili a dovolili Slávii Hradec Králové vstřelit tři branky, což bylo víc, než se jim podařilo za celé utkání.

Nicméně i přes to, že Stepp Praha prohrál poslední čtvrtinu zápas vyhrál a potvrdil tak svojí dominanci ve II. lize starších žáků.

Stepp Praha tak po turnaji získal další medaili v mládežnické kategorii. Pro většinu týmu to byla poslední sezóna v kategorii starších žáků. Věříme proto, že se bude odcházejícím hráčům a hráčkám dařit v příští sezóně v mladším dorostu, ženách a reprezentačních výběrech, kterými jsou naši hráči členy.

Jmenovitě jsme se tak po zápase rozloučili s brankářem Filipem Fediukem, kapitánem Marcelem Dvořákem, Honzou Greckým, Adamem Jirušem, Ivou Balšánkovou, Bárou Bochňákovou, Ilyou Knoppem a Samuelem Hellerem.

Všem přejeme hodně úspěchů nejen ve sportovní kariéře.