O druhém listopadovém víkendu steppáci odehráli první dvě utkání dalšího ročníku Východoněmecké ligy. Jako první je čekal dlouholetý rival SGW Brandenburg, s kterým se Stepp vždy přetahoval až do závěrečného hvizdu o vítězství. Druhým týmem, který přijel poměřit síly do pražského Podolí byl TH Liepzig, který patří papírově ke slabším týmům soutěže, nicméně i s tímto soupeřem v minulých letech steppáci prohráli.

• Tomčík M. - 1

V prvním letošním zápase steppáci nastoupili proti jednomu z předních týmů ligy, s kterým mají vyrovnanou bilanci, co se týká výher a proher.

Od první chvíle však bylo vidět, že steppáci mají nad hráči z Brandenburgu, který přijel v oslabené sestavě, navrch. Skóre otevřel po necelých svou minutách hry krásnou střelou ze střední vzdálenosti M. Vološčuk a jako by odstartoval střelecké představení steppáků v první čtvrtině utkání.

Steppáci po první čtvrtině vedli 5:1 a vypadalo to na jasný zápas. Ve druhé čtvrtině se však zaskočení hráči z Brandenburgu probrali a srovnali hru se steppáky, kteří do druhé čtvrtiny vstoupili uchlácholeni čtyřbrankovým vedením.

Soupeřům také hodně pomohl fakt, že brankář steppáků nebyl v ideální formě a dostal několik snadných gólů, které hráčům Brandenburgu dávali naději na udržení slušného výsledku. Během druhé čtvrtiny se Brandenburgu podařilo stáhnout náskok steppáků na pouhé dvě branky a vypadalo to, že zápas bude jako vždy vyrovnaný.

Naštěstí se po důrazné domluvě od trenéra G. Krivopiče v polovině utkání stappáci probrali a výrazně zlepšili hru. Soupeři k záchraně zápasu pak již nepomohlo ani několik dalších branek, které si připsal na vrub svým výkonem domácí brankář Steppu.

Konečný výsledek byl poměrně jednoznačný 17:10. Steppáci touto výhrou získali první důležité body na cestě za obhajobou titulu.

• Handlovský R. - 1

V nedělním zápase steppáci značně obměnili sestavu a proti papírově slabšímu soupeři nastoupilo několik mladých steppáckých odchovanců. V brance poprvé v německé lize nastoupil Filip Fediuk, který po celý zápas podával kvalitní a vyrovnaný výkon. Dalším nováčkem byl Sam Heller, který se dokoce zapsal do tabulky střelců svým prvním gólem v této soutěži.

Celý průběh zápasů odpovídal papírovým předpokladům a tak si steppáci s chutí zastříleli a hráče Lipska téměř k ničemu nepustili. Občasným zaváháním v obraně nebo přesilovou hrou dávali soupeři přiležitost alespoň trochu upravit celkové skóre, které po závěrečném hvizdu bylo 19:9 ve prospěch domácích.