Steppáci v utkání proti nevyzpytatelnému soupeři SWV TuR Dresden nezaváhali a díky výtečné první polovině utkání si domů odvezli jasnou výhru 16-9.

• Gažík D. - 1

Začátek utkání byl pro Steppáky nadmíru vydařený, během sedmdesáti vteřin dvakrát skórovali a po chvíli přidali ještě tři branky. Utkání tak bylo rozhodnuté ještě před koncem první čtvrtiny. Steppákům se dařilo hlavně dobře bránit a když tomu přidali plaveckou aktivitu v přechodu do útoku, domácí vůbec netušili co hrát.
Ve druhé čtvrtině byl obraz hry velmi podobný, Steppáci v obraně odebírali balóny a rychlými protiútoky navyšovali skóre.
Ve druhé polovině utkání se bohužel do hry vložili více rozhodčí a jen díky jim se přeci jen domácím podařilo hrozivý stav utkání poněkud zkorigovat. Domácím také pomohla nedisciplinovanost některých hostí, kteří bezhlavě útočili a s obranou si moc starostí nedělali. V těchto chvílích odvbedl velký kus práce J.Závodský, který vzorně bojoval za tým a obětavě se vracel zastavovat přečíslení soupeře.

Steppáci si tak udrželi letošní ligovou neporazitelnost a dál vévodí tabulce německé ligy. Hned další víkend je čeká čtvrtfinále Východoněmeckého poháru, ve kterém nastoupí proti silném Brandeburgu.