Necelé dva týdny přípravy po letní pauze měli muži Steppu před turnajem EU Nations Club Cup, který se konal v pražském Podolí. Turnaje se účastnilo osm týmů a Steppáky čekalo pět náročných utkání  během tří dnů. Stepp, ikdyž má dva mužské týmy, se bohužel nemohl opřít ani o široký kádr, protože z různých důvodů mnoho hráčů nemohlo nebo nechtělo nastoupit. Tato situace kulminovala v neděli, kdy se sešlo pouze devět členů týmu a museli tak pomoci reprezentanti ČR hrající pod hlavičkou pražské Slávie.
Steppákům se přesto všechno utkání povedly a i přes značný nedostatek natrénovanosti a sehranosti, odehráli pět poměrně vyrovnaných utkání, byť čtyři prohráli. Poslední utkání o sedmé místo dokázali v penaltovém rozstřelu vyhrát a neskončili tak na nepopulárním, posledním místě.

170917 eucup99

STEPP Praha (GER) 8:13 Cheltenham (ENG) (2:6 / 2:4 / 3:2 / 1:1) branky: Petr T. (3), Mandrapa I. (2), Kubani T. (1), Janíček (1)

V prvním utkání Stepp nezačal dobře a Angličané vedení dvěma olympioniky během dvou čtvrtin rozhodli o výsledku utkání. Nerozehraní a nesehraní Steppáci v první polovině utkání nestíhali dobře plavající a střílející Angličany. Teprvé ve druhé polovině se hra poněkud vyrovnala, ale na zvrat již bylo pozdě.

STEPP Praha (GER) - ASV Wien (AUT) - 11:15 (2:3 / 5:3 / 3:4 / 1:5) branky: Karabut V. (2), Petrotheikos S. (2), Mandrapa I. (2), Cažik D. (2), Cusotto C. (2) Petr T. (1)

Favorizovaní Rakušané byli nepříjemně překvapeni, když ve třetí čtvrtině prohrávali o tři branky. Stepp totiž překvapil dobrým pohybem a pěknými kombinacemi, bohužel v poslední čtvrtině se projevila na Steppu malá trénovanost a Víděň díky plavecké převaze nakonec vyhrála o čtyři branky.

STEPP Praha (GER) - KVP Vrútky (SVK) - 7:11 (3:4 / 1:3 / 0:1 / 3:3) branky:  Petr (3), Petrocheilos (2), Holý (1), Karabut (1)

Slovenský tým od začátku utkání diktoval tempo hry a Steppáci pomalu ale jistě brankově ztráceli. Vyrovnané utkání, tak rozhodla lepší střelecká přesnost hostů.

STEPP Praha (GER) - Los Angeles AC (USA) - 7:10 (5:2 / 1:3 / 1:3 / 0:2) branky: Petrocheilos S (2), Janíček A. (2), Mynář A. (1), Petr T. (1), Procházka I. (1)

Předchozí utkání a výsledky amerického týmu nedávaly Steppu nijak valné šance a někteří diváci hovořili dokonce o dvacetibrankovém rozdílu. O to vetší bylo překvapení všech, když Stepp se vytáhl nejlepším výkonem na turnaji. V první čtvrtině Steppáci zcela dominovali a nápaditými akcemi si vybudovali tříbrankové vedení. Ve zbytku utkání ale agresivně hrající Američané postupně náskok vymazali a fyzickou hrou dokázali Stepp porazit. V poslední čtvrtině se vyčerpaní Steppáci již na nic nezmohli a Američané si tak v poklidu došli pro vítězství, které je stálo překapivě mnoho sil.

Järfälla vattenpolo (SWE) - STEPP Praha (GER) - 11:12 (p) (3:1 / 3:5 / 0:2 / 5:3 / pen: 4:5) branky: Petroteikos (4), Petr (3), Janíček (2), Procházka (1), Bohutínský (1)

V utkání o sedmé místo se utkaly týmy, které doposud na turnaji nezískali ani bod. Steppáci od začátku utkání měli herně navrch, branky ale stříleli Švédové. Ve druhé a třetí čtvrtině, ale převaha Steppu kulminovala a skŕe se otočilo. Když na začátku poslední čtvrtiny vedl Stepp 11-6, vše se zdálo být rozhodnuté. Stačila ale chvilka zaváhání a Järfälla se dostala do tempa a dokázala vyrovnat utkání, díky povedené přesilové hře v závěru. Penaltový rozstřel naštestí patřil Steppu, všech pět hráčů dalo branku, naopak švédský hráč v páté sérii chyboval.

První místo v turnaji získala reprezentace ČR (se třemi Steppáky) hrající pod hlavičkou Slávie Praha, když ve finálovém utkání dokázala přehrát dánský FREM Odense 13-9.