Český pohár se v letošní sezóně odehrál během jediného víkendu. Ve dvou čtyřčlenných skupinách (hráno v Přerově a Olomouci), každý tým odehrál tři utkání a poté se střetl s týmem z protější skupiny o umístění. Nejen Steppáky tedy čekaly čtyři utkání během dvou dnů. Stepp zužitkoval široký mužský kádr a do Olomouce odjel se šestnácti hráči. Klíčoví hráči tak nemuseli odehrát celá utkání a v klidu pošetřit síly na finálové utkání, naopak všichni hráči byli stejně vytížení a všichni tak mohli podat dobré výkony po celý víkend. Steppáci postupně porazili UP Olomouc, AJ Strakonice a SK Děčín.
Steppáci ve všech utkáních základní skupiny dominovali a také ve finále proti Kometě Brno měli vývoj zápasu pod kontrolou. Roli favorita a nejlepšího celku podzimu zvládli tedy na výbornou a počtvrté v řadě patří Český pohár Steppu.

pohar03Český pohár patří opět Steppu Praha

19.12.2017
 UP Olomouc - Stepp
 7-19
  (1:5 / 3:6 / 0:3 / 3:5)

Tým UP Olomouc před sezónou posílil o další slovenské hráče, a proto Steppáci netušili jaké utkání je bude vlastně čekat. Během povedené první čtvrtiny si však vytvořili velký brankový náskok a ten pohodlně udržovali až do konce utkání.

19.12.2017
 AJ Strakonice - Stepp
 9-17
  (2:5 / 0:2 / 4:3 / 3:7)

Utkání proti AJ Strakonice se vyznačovalo poměrně tvrdou hrou, Steppáci však udrželi nervy na uzdě a nenechali se vyloučit za případnou brutalitu. Během první půle si opět vytvořili vcelku jasné vedení, po změně stran ale až příliš polevili a jejich aktivita značně upadla. Před poslední čtvrtinou musel tedy trenér Krivokapić zvýšit hlas a vyburcovat ospalý tým. Steppáci se tak opět vrátili k pořádnému nasazení a v poslední čtvrtině vstřelili sedm branek.

19.12.2017
 Stepp - SK Děčín   17-8
  (3:1 / 6:2 / 5:1 / 3:4)

Druholigový SK Děčín nebyl pro Steppáky vážným soupeřem, Steppáci pohodlně navyšovali skóre a udržovali pro ně pohodlné tempo hry. Svou první branku v mužském týmu tak mohl oslavit i nováček v mužském áčku S.Heller, který se dokázal prosadit pěkným otočením z pozice centra.

19.12.2017
 Stepp - Kometa Brno   13-8
  (2:1 / 5:2 / 3:1 / 3:5)

Finálové utkání proti Kometě Brno bylo kvalitativně nejlepším utkáním celého Českého poháru. V první čtvrtině oba týmy hlavně bránily a tak branek moc nepadlo. Za Stepp se dvakrát prosadil M.Vološčuk, který se nádherně trefil ze střední vzdálenosti. Ve druhé čtvrtině Brno poněkud plavecky zaspalo a toho Stepp využil. Několik rychlých přečíslení z dobré zónové obrany znamenalo vcelku jasné vedení 7-2. Ve druhé polovině utkání se dál hrálo podle steppáckých not. Velmi dobrá zónová obrana společně s výborně chytajícím N.Proškem nedávala Brnu příliš příležitostí ke skórování. V poslední čtvrtině za stavu 11-3 Steppáci přeci jen zbytek utkání poněkud vypustili a díky hrubým individuálním chybám mohlo Brno poněkud zkorigovat hrozící debakl.