Steppáci udělali poslední a nejtěžší krok k získání Východoněmeckého poháru. O vítězství Steppu Praha rozhodl po odehraných čtyřech čtvrtinách a dvou tříminutových prodloužení až penaltový rozstřel.

• Petr T. - 1

Již při nástupu bylo zřejmé, že se bude hrát ve velice bouřlivé atmosféře, domácí tým byl totiž podporován plným hledištěm fanoušků, kteří za pomoci bubnů a trubek tvořili celé utkání  neskutečně fantastické, hlučné prostředí.

Steppáci začali zápas velice dobře, dali dva rychlé góly a ujali se tak na krátkou dobu vedení.  Pak ale přišla řada chyb v obraně a SGW Brandenburg, který byl velice důrazný v dohrávání před brankou, za pouhou minutu a půl otočil skóre na svoji stranu. Steppákům se ještě během 1.čtvrtiny znovu podařilo vybudovat dvou gólový náskok. O ten ale 9 sekund před koncem čtvrtiny opět přišli.sg_waba_vs_prag_097

Ve druhé čtvrtině se více dařilo Steppu, v polovině zápasu vedli 9:7. Tento stav se ale vůbec nelíbil domácím fanouškům, kteří celou 3. čtvrtinu hnali svůj tým za vyrovnáním.Ti se díky přesilovým hrám Brandenburgu a několika hrubkám steppácké obrany dočkali.

Do poslední čtvrtiny, která byla plná emocí a vyloučení, se šlo za stavu 11:11. Ještě necelou minutu před koncem základní hrací doby to vypadalo, že se Steppákům podaří udržet hubený náskok 13:12, ale v čase 31:08 byl nařízen již 5.pokutový hod proti Steppu, při kterém byl Tomáš Petr vyloučen do konce zápasu s náhradníkem za nesportovní chování. Při opakovaném trestném střílení SGW Branderburg vyrovnal. Steppáci mohli o šanci na výhru definitivně přijít pět sekund před koncem čtvrtiny. Německý útočník se naštěstí při samostatném nájezdu na Steppáckého brankáře neprosadil.

V prodloužení se Stepp Praha musel obejít bez Štěpána Rezka, Tomáše Petra a asistenta trenéra Petera Valoviče, který dostal červenou kartu za kritiku rozhodčího. V prvním prodloužení Steppáci inkasovali po hrubé chybě v útoku a následné rychlé protiakci. Ve druhém prodloužení se  podařilo Michalu Vološčukovi po pěkné indivuduální akci vyrovnat krásnou střelou nad hlavu německého brankáře a udržet tak stepáckou pohárovou naději nad vodou.sg_waba_vs_prag_185

Na následný penaltový rozstřel byli posláni hráči Procházka, Vološčuk, Holý, Šimek a Margita. SGW Brandenburg hned při první penaltě zaváhal. Steppáci tuto šanci využili, neomylně proměnili všech pět penalt a stali se výherci Východoněmeckého poháru pro rok 2011.