Premiéra v německé lize se Steppu příliš nevyvedla a ve vyrovnaném utkání těsně podlehl favoritovi soutěže z Plauenu 11-12. Početné publikum tak odcházelo se smíšenými pocity z pěkného utkání, ale z prohry domácích.

• Procházka - 1

Steppáci začali svojí první sezónu ve 2. německé lize zápasem s jedním z adeptů na celkové vítězství. S tímto týmem již sehráli dvě utkání a ani jednou se jim nepodařio vyhrát. Zápas v domácím prostředí proto byla ta nejlepší možnost, jak jim utrpěné porážky vrátit.

Očekával se divácky velice zajímavý zápas. Tribuny se začali plnit již půl hodiny před prvním hvizdem rozhodčiho a na začátku zápasu byl podolský stadion plný.

Do zápasu lépe vstoupili domácí. Poměrně rychle se jim podařilo vstřelit první gól. Hosté z Plauenu měli několik dobrých příležitostí, včetně dvou přesilových her, jak stav zápasu vyrovnat, ale podařilo se jim to až v 6. minutě po hrubé chybě v obraně domácího celku.

Ve druhé čtvrtine zápasu Stepp, za mohutného povzbuzování početného publika, zabral a ujal se vysokého vedení 5:1. Leckdo by si myslel, že při čtyřgólovém vedení je o výsledku zápasu rozhodnuto, v české lize to tak většiou bylo, ale hráči Plauenu hráli stále svojí trpělivou hru, která jim boužel začala přinášet góly ve steppácké brance. Jestli steppáci v půlce zápasu vedli 7:4, tak na konci třetí čtvrtiny již prohrávali 8:9. Přispělo k tomu neproměňování jasných gólových přiležitostí a zvýšená aktivita německého soupeře, který vycítil zaváhání domácího celku.

Steppáci se v poslední čtvrtině snažili dohnat jedno gólový náskok soupeře. Podařilo se jim to dvě minuty před koncem utkání po dobře zahraném signálu při přesilové hře.

Odpověď Plauenu na sebe nenechala dlouho čekat. Přesně čtyřicet osm sekund před koncem zápasu dal kapitán SVV Plauen Stephan Rabner vítězný gól. Steppáci ještě získali vyhodu přesilové hry, tu ale boužel nevyužili. Stepp si tak na svojí premiérovou výhru ve druhé německé lize bude muset ještě počkat.

Velký dík patří početným fanouškům, kteří přišli Stepp podpořit a přispěli tak k pěkné sportovní atmosféře. Doufáme, že nás přijdou podpořit i na náš další zápas. Děkujeme !!!