Předesezónní příprava mužů pokračovala o posledním říjnovém víkendu na Slovensku v Žilině. V rámci soustředění zde mužské áčko také sehrálo dvě utkání s domácím týmem KPŠ Nereus Žilina. Steppu se podařilo vyhrát 10-7 (zápis) a 5-3 (zápis).

" Zápasy byly zaměřené na sehrání týmu před začínající druhou sezónou v německých soutěžích. V obou zápasech byla prověřována celá sestava jak v osobní, tak v zónové obraně. Cíleně byla příprava určena především čtyřem novým hráčům v sestavě týmu Steppu, kteří jsou nově na soupisce družstva. Obě utkání měla podobný charakter. Velké plavecké nasazení s větším počtem neproměněných šancí na obou stranách. Zvlášť ve druhém zápase rozhodovala větší zkušenost brankáře T.Preinigera, který držel kromě branky z 5 m hodu ve 2. minutě utkání až do 22 minuty čisté konto. Družstvo Steppu drželo skóre díky dobré kondici i vysokému procentu ubráněných přesilových her, jak tomu bylo i minulých letech.
Oba výsledky naznačuji, že družstvo nabírá svou standardní obrannou sílu a na zlepšení útočných akcí má před zahájením soutěže, dost času zapracovat. Pro další přípravu má tým naplánované ještě 2 utkání pro týmu z Drážďan." uvedl pro web trenér mužského áčka Tomáš Růžička.