Poslední ligové kolo odehrálo družstvo mužů Steppu Praha v německém Brandeburgu proti místnímu týmu SG Wasserball Brandenburg. Tým Steppu byl připraven na těžké utkání v bouřlivé atmosféře brandenburské haly, s těžkým soupeřem, který v minulém ročníku ligy skončil sice až za Steppem, ale v roce 2011 2. východoněmeckou ligu vyhrál. V témže roce byl také finalistou Východoněmeckého poháru a až na penalty právě Stepp trofej v Brandenburgu získal.
Poměr vyloučených 19-6 a tři penalty ve prospěch Brandenburgu a bouřlivá atmosféra tentokrát pomohla domácím v těsné výhře nad Stepp 12-11.

• Vološčuk - 1

Začátek utkání i celá prvá čtvrtina zápasu se vyvíjela podle předpokladů. Utkání bylo v každém souboji vyrovnané a domácí tým s podporou plné tribuny měl na konci čtvrtiny jednobrankový náskok.

Druhou čtvrtinu Stepp začal skvěle, kdy hned po 20 vteřinách Š. Rezek zaznamenal vyrovnávací branku. Čtvrtina byla soubojem o každý míč na obou stranách. Konečné skóre v půlce bylo 5:7, kdy rozhodujícím faktorem na straně Steppu byly 2 proměněné přesilové hry a dobrá obrana v oslabení, kdy ze 6 přesilových her Brandenburg zaznamenal jen 2 branky.

V třetí čtvrtině podalo družstvo Steppu nejlepší výkon za dosavadní 3 zápasy odehrané v německé lize v letošním roce. Družstvo Brandenburgu mělo sice další 3 přesilové hry a 2 pokutové hody, ale neproměnilo nic z těchto výhod, jen dalo 1 branku ze hry. Naopak hráči Steppu zaznamenali 4 branky ze hry a 1 z přesilovky. Konečné skóre po třetí čtvrtině bylo 10:8 pro Stepp a obrat v utkání se zdál být reálný.

Když na začátku 4. čtvrtiny zvýšil kapitán družstva T. Petr náskok na 3 branky, dával tento stav hráčům Steppu v čase 6:04 do konce utkání slušné šance k vítězství. Jak se později ukázalo, byl to omyl. Herní tlak jinak velmi dobrého týmu Brandenburgu vystřídal v této čtvrtině velmi sporný výkon dvojice rozhodčích. Poměr vyloučených 10:0 ve 4. čtvrtině v neprospěch Steppu a to v zápase soupeřů přibližně stejné výkonnosti nenechal dojem jejich objektivnosti. Navzdory nepříznivému vývoji, hráčům Steppu se v důsledků výborné hry v oslabení podařilo udržet naději na vítězství až do předposlední minuty, kdy skoro všichni hráči ze základní sestavy už museli postupně opustit hříště kvůli třem osobním chybám a Brandenburgu se podařilo vyrovnat a následně dát branku pro těsné vítězství 12:11.

Lze doufat, že nešťastná porážka od konkurenta na horní příčky na začátku sezóny nebude mít fatální následky pro konečné umístění Steppu v 2. německé lize. V každém případě je jasné, že odveta s Brandenburgom, která se odehraje 20. dubna příštího roku v Praze bude nabitá emocemi a že hráči Steppu budou chtít ukázat, že jsou lepším týmem, tj. že by k sobotní porážce asi nedošlo bez problematického výkonu rozhodčích.