Muži na další kolo vyjeli do Chemnitzu velmi oslabeni, díky reprezentačním povinostem a zranění chyběli 4 hráči základní sestavy. Na utkání tak jel nejen dorostenecký brankáč David Kočí, ale na soupisku se dostal i trenér družstva Petr Valovič. Oba dva a i zbytek týmu ukázali, že oslabení mužstva bylo pouze minimální. Stepp vyhrál nad SC Chemnitz 16-8 a dál tak drží naději na medaili.

• Valovič P. -1

Utkání začal stepp velmi nervózně a rychle obdržel první branku. První čtvrtinu se Steppu nedařilo v útoku a i přesilové hry byly spíše za trest. Přesto dva rychlé protiútoky udržely hosty ve vyrovnaném stavu.
Ve druhé čtvrtině se postupně Chemnitz zhoršoval v předváděném výkonu a vyrovnaný stav držel jen díky proměněným přesilovým hrám. Stepp naopak bojoval hlavně sám ze sebou, ale výkon se postupně zlepšoval. V závěru čtvrtiny Chemnitz neproměnil pokutový hod a to byl jeden z důležitých momentů hry. Stepp se uklidnil, o přestávce zkoncetroval a ve třetí čtvrtině zcela určoval tempo hry. Díky důraznější osobní obraně získával míče a rychlé protiúutoky nekompromisně zakončoval. Čtvrtinu vyhrál 7-0 a poslední čtvrtina tak byla pouze formalitou.

Zajímavostí kola byl druhý úspěšný start dorosteneckého brankáře Davida Kočího a také start trenéra Petera Valoviče. Ten svůj, poněkud nečekaný, ale o to vydařenější start korunoval vstřelenou brankou a rozhodně se za svůj výkon nemusel stydět.