Muži odjížděli do Berlína s jasným plánem - pokud jedno utkání ze dvou vyhrají, budou třetí. V domácím prostředí je totiž čekal přímý konkurent v boji o třetí místo SG Neukölln Berlin. V jeho venkovním bazénu Steppáci hned první utkání vyhráli 11-6 a mohli slavit bronzové medaile.

11.5.2013 SG Neukölln Berlin - Stepp
6-11 (3-3 / 1-2 / 1-3 / 1-3)

• Petr T. - 4
  • Rezek Š. - 4
  • Karabut Vit. - 2
  • Procházka I. -1

Utkání začalo velmi vyrovnaně, Stepp zúročil hned po půl minutě hry přesilovku a ujal se vedení. Domácí ale vyrovnali a skóre bylo vyrovnané celou první polovinu utkání.  Ve třetí třetině Steppáci udrželi nasazené tempo, naopak domácí začali pomalu odpadat. Stav utkání se tak steppu podařilo zlepšit ve svůj prospěch a v poslední čtvrtině už jen pohodlně kontrolovali skóre a drželi důležité vedení.

12.5.2013 SG Neukölln Berlin - Stepp
12-10 (2-1 / 3-0 / 5-3 / 2-6)

• Margita V. - 3
  • Karabut Vit. - 1
  • Šimek J. -1
  • Vološčuk M. - 1

V nedělním utkání už šlo jen o čest a tak steppáci dostali možnost vyzkoušet si různé typy zónové obrany. Obrana se sice dařila, ale v útoku byly Steppáci velmi bezmocní. To způsobilo, že v polovině utkání svítil na ukazateli skóre poměrně jasný stav 5-1 ve prospěch domácích.
V poslední čtvrtině za stavu 10-4 Steppáci konečně zabrali a začali hrát své osvědčené plavecké pólo. Rázem začali dotahovat domácí, ale bohužel konec utkání nastal dříve než vyrovnání stavu.