Final Four v Plauenu mělo pro Stepp nádech doby bronzové - muži nejprve převzali medaile za třetí místo v lize a poté díky prohře v semifinále a výhře v malém finále zkončili třetí i v Poháru.
Semifinále s domácím Plauenem bylo po tři čtvrtiny utkání vyrovnané, ale v poslední čtvrtině Stepp nestačil, prohrál 9-13 a druhý den ho čekal boj o třetí místo. V malém finále už Steppáci nezaváhali, zahráli nejlépe v této sezóně a po nadšeném výkonu deklasovali ASC Brandenburg 21-8 (v lize Stepp letos dvakrát o branku prohrál). Konec sezóny měl tak pro mužské Áčko sladkou tečku.

• Procházka I. -1

Semifinálové utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané. Oba soupeři dobře bránili a tak ani přesilové hry žádnému týmu příliš nepomáhali. Branky padaly hlavně po individuálních chybách v obraně. Domácí, hnáni plným hledištěm fanoušků, pomalu získávali navrch a Stepp přestával stačit hlavně v osobních soubojích v těsné blízkosti obou branek. V poslední čtvrtině Plauen pouze udržoval bezpečný náskok a díky výhře postoupil do finále Poháru.

• Rezek Š. - 1

Souboj o třetí místo měl nečekanou podobu. Steppáci do utkání vstoupili s nadšeným výkonem a ani obrdržená branka je nijak nepoznamenala. Díky fantastickému nasazení Brandenburg neměl nejmenší naději a po první čtvrtině bylo o utkání rozhodnuto.
Stepp ale v nasazení nepolevil a po celé utkání jasně dominoval ve všech útočných i obranných činnostech a i přes 17 vyloučených nenechal diváky na pochybách, kdo je v bazénu lepší.
Na konci utkání svítilo na ukazateli skóre pro Stepp velmi milé 21-8. Steppáci předvedli nejlepší výkon sezóny a díky tomu odjížděli s Plauenu se dvěma třetími místy jak v lize tak v Poháru.