Ve Zwickau nepodal Stepp optimální výkon a nečekaně velmi vyrovnané utkání steppáci zvládli hlavně díky třetí čtvrtině, kdy hráli tak jak by od nich všichni očekávali. Bohužel zbylé tři čtvrtiny se trápili nejen střelecky, ale i plavecky - problém jim totiž dělala i teplá voda místního bazénu.

• Vološčuk M. - 1

Stepp začal utkání zvolna a proto v první čtvrtině udávali tempo hry, po celý zápas nadšeně hrající, domácí.
Ve druhé čtvrtině steppáci pokračovali v matném výkonu, ale ještě se přidal problém s proměňováním přesilových her. Domácí stále dostávali Stepp pod tlak a remízový stav pro první polovinu utkání, zachraňovali hosté deset vteřin před koncem první poloviny.
Pětiminutová přestávka Steppu prospěla - šest branek v řadě a výrazně lepší plavecké a herní nasazení hráčů, rozhodlo o výsledku utkání, domácí celou třetí čtvrtinu marně hledali recept na dobrou obranu Steppu a také na rychlé přechody do útoku. Stepp dokázal tuto čtvrtinu vyhrát 6-1, kdy inkasoval až v poslední minutě.
Poslední čtvrtina bohužel znamenala opětovný herní propad Steppu a domácí, kteří se postupně dostali ze šoku třetí čtvrtiny opět svým fanouškům dokázali že pólo hrát umí a předvedli několik povedených akcí. To však Steppu ve výhře nezabránilo - po rozporuplném výkonu Stepp zvítězil 14-11.