Brandenburg se chytal Steppu oplatit pražskou porážku, jen výhra totiž Brandeburgu zajišťovala celkem dobrou šanci na titul v lize. Steppáci ale do Brandenburgu přijeli ve skvělé formě a v průbehu utkání ani jednou neprohrávali. Brandenburg překvapivě nestačil plavecky a v druhé polovině nevydržel psychicky - nejlepší střelec týmu Sebastian Mischur, který ale v tomto utkání branku nevstřelil, byl vyloučený do konce utkání za protesty a Stepp tak v tomto velmi pěkném a povedeném utkání dokázal vyhrát 11-8. Steppáci se díky této výhře dostali na první místo v ligové tabulce.

• Zubal' R. - 1

Stepp začal utkání skvěle, během minuty a půl dal dvě branky z centra a vedl 2-0, překvapení domácí proměnili přesilovou hru a rychlý brejk a vyrovnali. Stepp se ale znovu trhl na rozdíl dvou branek, díky přesilové hře a penaltě. Brandenburg opět díky rychlým přečíslením vyrovnal a první čtvrtina tak skončila nerozhodně.
Ve druhé čtvrtině si Stepp dával pozor hlavně na obranu, díky výborné zónové obraně se Brandenburg prosadil až v poslední minutě čtvrtiny. Stepp bohužel v útoku poněkud polevil a dokázal proměnit pouze první ze čtyř přesilových her, takže stav v polovině utkání byl nerozhodný 5-5.
Steppáci viděli, že domácí nejsou v žádné úžasné formě, že nedokáží rozbít steppáckou zónovou obranu a ani plavecky překvapivě nestačí a toho se rozhodli využít v druhé polovině utkání.
Plavecká aktivita se projevila v nárůstu přesilových her a také v psychické frustraci domácích - ta vyvrcholila vyloučením klíčového hráče S.Mischura ve třetí čtvrtině, kdy neudržel nervy při z jeho pohledu sporném výroku rozhodčího. Domácí také hru velmi přitvrdili, ale Steppáci se vyprovokovat nenechali a navíc se jim podařilo navýšit náskok na tři branky a kontrolovat závěr tohoto vypjatého střetnutí dvou nejlepších celků ligy.
Stepp zasloužene zvítězil 11-8 a ujal se vedení ligové tabulky.