Steppáci přijeli do Lipska v roli favoritů, jenže těsně před zahájením utkání se dozvěděli, že brankář O.Šimek není v elektronické soupisce týmu a nemůže tedy nastoupit do utkání. Brankářem se tedy pro první čtvrtinu stal M.Vološčuk a zbylé tři čtvrtiny odchytal V.Karabut, střelecky se prosadili hlavně T.Petr s pěti a R.Zubaľ se třemi brankami. Stepp podal bojovný a kolektivní výkon a dokázal díky výhře 12-10 odvézt z Lipska dva body.

• Rebricov V. - 1

Steppáci se museli po celé utkání soustředit hlavně na obranu, aby na oba náhradní brankáře šlo co nejméně těžkých střel. To se jim díky dobré osobní obraně a také díky kolektivnímu pojetí hry velmi dařilo - za první polovinu utkání domácí vystřelili pouze šestkrát.
Stepp díky plavecké převaze získal velký počet přesilových her, ale špatné zakončení (zejména ve druhé čtvrtině) drželo domácí stále ve hře. V poslední čtvrtině domácí stáhli náskok Steppu pouze na jednu branku, ale Steppáci perfektní obranou a díky využití rychlého brejku vítězství již nepustili.