Tým z Lipska přijel do Prahy pouze v sedmi hráčích a tak mohli Steppáci tušit, který tým bude mít rozhodčí na své straně. V průběhu utkání Stepp hrál v oslabení celkem desetkrát (hlavně díky hloupým vyloučením okolo půlky hřiště), zatímco přesilovek si vybojoval pouhé tři. Přesto domácí hráči udrželi nervy na uzdě a občes zákeřnou hru hostů neopláceli a nezískali žádný trest do dalších utkání. Zejména díky povedené poslední čtvrtině Stepp potvrdil roli favorita utkání a vyhrál 18-11. Střelecky se dařilo hlavně v dobré formě hrajícímu V.Karabutovi, který nasázel soupeři pět branek.

• Holý S. - 1

V první polovině utkání měli domácí průběh utkání pevně v rukou. Postupně díky rychlým útokům navyšovali skóre a hostům dovolovali pouze střely z větší vzdálenosti. Pouze několik individuálních chyb při obraně vedlo ke třem gólům hostů.
Stav 9-3 v polovině utkání bohužel hráče ukolébal a chytře hrající hosté z Lipska toho využili. Ve třetí čtvrtině začali útočit pouze ve dvou, třech lidech a díky dobrým střelám po faulech na pětimetrové hranici postupně dotahovali skóre až na rozdíl pouhých tří branek.
V poslední čtvrtině proto Stepp změnil osobní obranu na zónovou, donutil hosty útočit v plném počtu a díky tomu získal prostor pro rychlé brejky do otevřeného prostoru. Ty steppáci dobře zakončovali, takže rozdíl ve skóre začal opět narůstat až na konečných sedm branek.