Muži odjeli do Zwickau s vědomím, že je čeká vyrovnané a těžké utkání. Domácí tým je na svém hřišti výrazně silnější než při výjezdech, i díky skvělé a hlučné atmosféře v hale, a to se potvrdilo i v tomto utkání. Utkání bylo vyrovnané ještě šest minut před koncem, pak ale Stepp ukázal psychickou odolnost, vstřelil tři branky a zvítězil 10-7.

• Simoněnko S. - 1

Utkání začali výrazně lépe domácí, dostali hosty pod takový tlak, že již po dvou minutách si P.Valovič musel vzít time out a důrazně ke svým svěřencům promluvit. Domácí dobře bránili a rychle útočili, Steppáci se jen velmi těžce bránili a díky dvěma gólům brzy prohrávali 0-2. První branku hostů tak až po téměř sedmi minutách hry vstřelil T.Petr, když využil dobře zahranou přesilovou hru. Na konci čtvrtiny se ještě z centra prosadil M.Tomčík a srovnal stav první čtvrtiny na 2-2.
Ve druhé čtvrtině se zpočátku prosazovali Steppáci, využili přesilovou hru a rychlý brejk a vedli o dvě branky. Domácí ale během dvou minut dokázali pomocí šťastných, tečovaných střel dát tři branky a v polovině utkání tak vedli 5-4.
Do druhé poloviny vlétli Steppáci jako vyměnění, po rychlém brejku vyrovnali utkání a hlavně zlepšili zónovou obranu, ve které začali hrát aktivněji a obětavěji. Domácí začali kupit chyby v útoku a jen velmi těžko zachytávali rychlé útoky hostů. Stepp měl ve druhé polovině navrch, ale díky problémům se zakončením se skóre příliš neměnilo. Stepp ale nepolevil, čtyři minuty před koncem odskočil na rozdíl dvou branek a tento náskok si hlídal až do konce utkání, kdy půl minuty před koncem S.Simoněnko přidal definitivní pojistku.