Steppáci v semifinále Poháru nestačili na pozdější vítěze z Brandenburgu. V oslabené sestavě prohráli po bojovném výkonu 9-14. V souboji o třetí místo potom dokázali vybojovat výhru proti Drážďanům až v penaltovém rozstřelu 18-17. V Poháru tak obsadili třetí místo, což je na hranici mezi úspěchem a neúspěchem.
V tabulce střelců uspěl jak R.Zubaľ na sedmém místě s osmi brankami, tak hlavně T.Petr, který se stal králem střelců Poháru se čtrnácti brankami.

• Simoněnko S. - 1

Semifinále proti Brandenburgu bylo pro Stepp velká výzva. Před týdnem ve finále ligy těsně prohráli a tak chtěli porážku oplatit a postoupit do finále Poháru. Bohužel v poněkud oslabené sestavě postrádali hlavně brankářskou jedničku M.Januše.
Utkání začalo vyrovannou první čtvrtinou. Steppáci bojovali a zaskočili Brandenburg aktivním pohybem v útočné fázi, díky tomu bylo skóre na konci první čtvrtiny vyrované 3-3.
Druhá čtvrtina probehla v podobném duchu, ale Brandeburgu se začalo více dařit střelecky a dokázal získat třibrankový náskok.
Ve třetí čtvrtině Steppu poněkud došly síly, zhoršila se střelba a Brandenburg dokázal utkání rozhodnout díky čtyřem brankám v řadě.
V poslední čtvrtině se Steppáci snažili ještě utkání zvrátit, ale na to jim už nezbyly síly. Brnadenburg vývoj utkání držel pevně ve svých rukou a postoupil do finále díky pětibrankovému náskoku.

• Cipra J. - 1

Utkání o třetí místo bylo pro Steppáky posledním utkáním a muži chtěli zakončit sezónu výhrou. První polovina utkání podle toho i vypadala. Stepp těžil z dobrého pohybu po hřišti a Drážďany se jen těžko držely na brankový dostřel. Dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny vedl Stepp o čtyři branky a hráči už se pomalu začali vidět na prázdninách. Toho Drážďany dokázaly skvěle využít. Během šesti minut nastřilely sedm branek a ujaly se vedení 11-9. Stepp pomohl oddechový čas a proměněný pokutový hod, během tří minut nastřílel tři branky a do poslední čtvrtiny tak nastupoval s náskokem jedné branky.
Drážďany ale vycítily šanci poprvé v sezóně Stepp porazit a v poslední čtvrtině se tempo hry zvýšilo. Vyrovnání nastalo po minutě a půl a tempo hry se poněkud zklidnilo, nikdo nechtěl udělat chybu. Dvě a půl minuty před koncem se Stepp ujal vedení po povedené střele z pěti metrů. Po minutě a půl ale hrubou chybou v útoku umožnil Stepp rychlý brejk Drážďan a vyrovnání stavu. Steppáci dál bojovali, získali dvojnásobnou přesilovou hru, ale ani tu nedokázali využít a utkání tak směřovalo k penaltovému rozhodnutí.
Penaltový rozstřel nabídl zajímavou konfrontaci brankářů - za Drážďany chytal S.Strewe (48) a za Stepp nastupoval Š.Hruškovič (17), který dokázal ve třetím kole penaltu chytit a zajistit tak Steppu výhru.
Stepp tak své působení v Německém poháru zakončil výhrou a ziskek třetího místa.