Steppáci se již potřetí za sebou účastnili kromě německých soutěží i Českého poháru, který v sezónách 14/15 a 15/16 vyhráli.

V letošní sezóně byli steppáci nalosováni do semifinálové skupiny, společne s týmy AJ Strakonice, Sl. Hradec Králové a SKP Kometa Brno. Semifinálový turnaj se odehrál na strakonickém vnitřním bazénu, který je velice specifický vzhledem k jeho velikosti, a hra na něm nevyhovuje vždy všem týmům.

08.10.2016   Stepp Praha - SKP Kometa Brno
7-5  (2:0 / 1:0 / 1:4 / 3:1)

• Tomčík M. - 3
  • Rezek Š. - 2
  • Simonenko S. - 1
  • Vološčuk M. - 1

V prvním utkání turnaje se Steppáci střetli s finalistou minulého ročníku první ligy mužů SKP Kometa Brno. Dalo se tedy očekávat, že z nalosovaných soupeřů bude pravděpodobně nejsilnější a bude jedním z adeptů na prvenství v turnaji.

Steppáci do zápasu vstoupili ve velkém tempu a z tvrdou osobní obranou, díky které drželi až do poloviny utkání čisté konto a pomalu zvyšovali náskok až na 3:0.

Steppáci povzbuzeni dobrým vývojem utkání vstoupili do třetí čtvrtiny poněkud uvolněněji, čehož soupeř okamžitě využil a do konce čtvrtiny srovnal na 4:4.

Stepp díky svému přístupu a individuálním chybám mladších hráčů přišel o náskok, který si polovinu utknání budoval.

Do poslední části zápasu tak šli Steppáci za vyrovnaného stavu a bylo jen otázkou, komu zbylo více sil a kdo bude chtít více vyhrát. Steppákům se během poloviny čtvrtiny podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, což přineslo trošku klidu do konce zápasu. Brněnská Kometa sice ještě tři a půl minuty před koncem snížila z přesilové hry na rozdíl jedné branky, ale na to záhy odpověděl střelou z větší dálky Michal Vološčuk a zpečetil tak výhru Steppu v prvním utkání poháru.

• Mynář A. - 1

Ve druhém sobotním utkání nastoupi Stepp proti domácímu týmu AJ Strakonice, který nastupoval ve značně oslabené sestavě.

Steppáci do zápasu nastoupili s vědomím, že soupeře přehrají a získají tak povinnou výhru. Tomuto odpovídal i průběh první čtvrtiny. Po pěti minutách hry Stepp prohrával 1:3. Steppáci po obdržení třetí branky vystřídali a během dvou minut stav utkání srovnali.  Do konce čtvrtiny navíc přidali ještě další dvě branky a ujali se tak vedení 5:3.

Ve druhé čtvrtině steppáci pokračovali v nátlakové hřem kterou zakončili první čtvrtinu. V polovině utkání byl stav 12:5 pro Stepp a o vývoji utkání bylo již rozhodnuto.

Stepp si ve druhé polovině proto mohl dovolit více střídat, zkoušet nějaké taktické varianaty a šetřit síly na nedělní zápas.

Utkání nakonec skočilo jasným výsledkem 21:12.

• Holý S. - 1

Steppáci vstupovali do posledního utkání s vědomím, že mají postup do finále poháru jistý. Tento fakt se výrazně projevil na nejich nasazení, soustředění a snažení. Hradec Králové prohrál všechna předchozí utkání a proto se Steppáci neobávali, že by je soupěř mohl nějak zaskočit.

Průběh utkání tomu také odpovídal. Celé tři čtvrtiny Steppáci určovali tempo hry a postupně zvyšovali svůj náskok. Do poslední čtvrtiny tak vstupovali za stavu 14:6 a bylo jasné, že zápas již dotáhnou do vítězného konce. I z tohoto důvodu se hráčům hradecké Slávie podařilo v poslední čtvrtině Steppáky přehrát poměrně vysoko 1:5. Na celkovém výsledku utkání to však již nic nezměnilo. Stepp tak vyhrál i poslední utkání turnaje 15:11 a do finálového turnaje postoupil z prvního místa.

Finálový turnaj se odehraje v pražském Podolí 21. - 22.10.. Stepp Praha se v tomto turnaji střetne s týmem SK Děčín, SKP Kometa Brno a tradičně s pražskou Slávií, kterou Steppáci minulý rok porazili v přímém souboji o první místo v poháru.