Tři sezóny po sobě dokázali muži Steppu vyhrát Český pohár. V letošní sezóně napínavé finále rozhodl až penaltový rozstřel, jinak ale muži v Českém poháru prohráli pouze jednou před třemi lety. v letošním finále si poradili jak s Děčínem, tak Brnem. Nejvážnějším soupeřem byla pražská Slávie, která ve finálovém souboji kladla statečný, ale stejně jako loni marný, odpor. Stepp dokázal svoji pohárovou nadvládu i pod vedením nového trenéra Černohorce Gorana Krivokapiče, který tak před zahájením sezóny v německé lize muže být s přípravou mužstva spokojený.

• Vološčuk M. - 1

Druholigový SK Děčín nebyl pro Steppáky vážnějším soupeřem, během dvou a půl minuty dali Steppáci tři branky a tak bylo jasné, kterým směrem se bude utkání vyvýjet.
Stepp jasně dominoval ve všech činnostech a v poklidu postupně navyšoval brankový rozdíl. Děčínští hráči přesto dokázali bojovat až do konce, nevypustili jediný souboj a tak, zejména v poslední čtvrtině dokázali občas Stepp i potrápit. Stepp jasně přehrál SK Děčín 24-5.

22.10.2016   Komet Brno - Stepp
9-11  (3:3 / 2:5 / 1:2 / 3:1)

• Petr T. - 3
  • Zubaľ R. - 3
  • Rezek Š. - 2
  • Tomčík M. - 2

Druhé utkání bylo pro Stepp už složitější záležitostí. Kometa chtěla Steppu oplatit semifinálovou porážku a díky povedenému vstupu do utkání vedla 2-0. Steppu se v té chvíli nedařila hlavně hra v útoku, na což trenér Krivokapič zareagoval vystřídáním a do konce první čtvrtiny se skóre srovnalo na 3-3.
Druhá čtvrtina se ukázala jako klíčová pro celé utkání. Steppu se dařily přesilové hry a střelba ze střední vzdálenosti, také obrana pracovala velmi dobře a tak si Steppáci dokázali vybudovat poměrně solidní náskok tří branek.
Ve třetí čtvrtině se Kometě v útoku příliš  nedařilo a Steppu se dařilo hru kontrolovat a navýšit náskok na čtyři branky. Tím bylo o utkání prakticky rozhodnuto.
Stepp si v poslední čtvrtině náskok pohlídal a odolal zoufalému náporu Komety, kterým občas pomohli i nepřesně pískající rozhodčí. Stepp vyhrál toto utkání o dvě branky a bylo jasné, že v nedělním utkání s pražskou Slávií se rozhodne o vítězi Českého poháru.

23.10.2016   SK Slávia Praha - Stepp
10-11pp.  (2:4 / 4:3 / 1:1 / 3:2 / p.4:5)

• Vološčuk M. - 2
  • Procházka I. - 2
  • Zubaľ R. - 2
  • Rezek Š. - 1
  • Tomčík M. - 1

Poslední utkání turnaje bylo zároveň střetnutím dvou neporažených celků v Českém poháru. Derby pražských týmů zaplnilo Podolí a díky divákům mělo skutečně finálovou atmosféru.
V první čtvrtině se vedení ujali nejprve Slávisté, ale díky aktivitě v útoku si Steppáci vypracovali několik přesilových her, ty dokázali proměnit a na konci čtvrtiny vedli o dvě branky 4-2.
Druhá čtvrtina měla vyrovnaný průběh, přesilové hry dokázali využít i Slávisté, naopak Stepp těžil z dobré střelby ze střední vzdálenosti a v polovině utkání si držel jednobrankový náskok.
Ve třetí čtvrtině začaly postupně oběma týmům ubývat síly a hrálo se poněkud opatrněji. Oba týmy také nedokázaly využít získané přesilové hry a tak diváci viděli pouze jednu branku od každého týmu.
V poslední čtvrtině nejprve Stepp rychhle využil přesilovou hru a odskočil na rozdíl dvou branek. Vzápětí Slávie také z přesilovky snížila. Podobná situace nastala čtyři minuty přad koncem, nejprve Stepp rychle zakončil přesilovou hru a vzápětí kontrovali brankou Slávisté. Stepp měl poté velmi nadějnou brankovou příležitost, ale bohužel samostaný nájezd skončil pouze rohem. Minutu před koncem udělali Steppáci hloupý útočný faul, přišli o míč a z protiútoku Slávie vybojovala přesilovou hru a tu po time out i proměnila a vyrovnala tak na nerozhodných 10-10 a bylo jasné, že o vítězi rohodne až penaltový rozstřel.
V penaltovém rozstřelu nejprve zaváhali Slávisté, když jejich třetí penalta skončila na tyči, ale Steppáci také jednu neproměnili a tak po první serii pěti penalt byl stav opět vyrovnaný. Rohodnutí padlo až v šesté sérii, kdy nejprve R.Zubaľ svoji penaltu proměnil a vzápětí na druhé straně M.Januš úspěšným zákrokem poslal Steppáky i jejich fanoušky do euforie ze zisku Českého poháru.

Fotogalerie (autor:p.Růžička):