Steppáci do Zwickau nejeli v roli favorita, domácí SV Zwickau 04 před sezónou posílilo o tři balkánské hráče a rázem se tak stalo aspirantem na medaili. Steppu navíc ani nevyhovuje teplá voda, která je v místním bazénu a tak bylo toto utkání pro Stepp nejtěžší zkouškou v předvánoční části sezóny. Stepp do Zwickau přijel s nečekaným žolíkem - po osmiměsíční pauze v týmu nastoupil  centr M.Berec, dal čtyři branky, z toho poslední vítěznou tři vteřiny před koncem a výrazně tak pomohl těsné výhře Steppu 13-12.

• Vološčuk M. - 1

Zaplněná hala ve Zwickau viděla napínavé utkání. Domácí nastoupili do utkání skvěle, hned z prvního útoku se ujali vedení. Stepp odpověděl dobře zahranou přesilovou hrou a rychle vyrovnal. Domácí poté byli více aktivní  při přechodu do útoku a z toho vytěžili několik dobrých střeleckých příležitostí. Některé využili a své vedení navýšili až na tři branky a stav 4-1. Steppáci se v závěru čtvrtiny probrali, zvýšili aktivitu a během pěti minut dokázali nastřílet čtyři branky a ujmout se těsného vedení 4-5. Po zbytek druhé čtvrtiny se hrálo velmi plavavé a pohledné pólo, oba soupeři využívali i přesilové hry a tak byl v polovině utkání stav nerozhodný 7-7.
Ve třetí čtvrtině se Stepp v útoku prakticky k ničemu nedostal, neustálé útočné fauly, které jim byly pískány, Steppu nedovolili ani ohrozit branku a tak dokázali skórovat pouze z ojedinělého samostaného nájezdu. Naštěstí obrana pracovala výborně a domácí tak z tlaku vytežili pouze dvě branky a těsné vedení 9-8.
V poslední čtvrtině se Steppu dařilo stavět dva centry a přetížit tak již unavenou obranu domácích, rychlé dvě branky v úvodu čtvrtiny otočily stav utkání, ale domácí, hnáni zaplněným hledištěm se nevzdávali a zoufalým náporem si dvě minuty před koncem dokázali vybojovat jednobrankové vedení.
Minutu před koncem utkání výborně chytající M.Januš dokázal zneškodnit samostaný nájezd a tím psychicky zvednul celé mužstvo. Z protiútoku se v čase 0:37 prosadil střelou z dálky T.Petr a vyrovnal stav utkání. Domácí si vzali time out a snažili se vymyslet závěrečný útok. Ten jim ale nevyšel podle představ a unáhleným zakončením darovali Steppákům v čase 0:28 míč. Stepp si také vybral time out a připravil se na záverečnou šanci na výhru. Po rozehrání se Stepp usadil na útočné polovině a připravoval si pozici na závěrečné zakončení. Dva domácí obránci nepochopitelně vyplavali do protiútoku a Steppáci darovanou přesilovku využili, když se na levé straně neunáhlili R.Zubaľ s I.Procházkou a díky jejich pěkné kombinaci dokázali ještě uvolnit před brankou čekajícího M.Berce, který tři vteřiny před koncem střílel do prázdné branky.
Tomuto konci nevěřil nikdo na bazéně, ztichlo nejen zaplněné hlediště, ale v údivu byli i Steppáci a tak jejich radost naplno propukla až po rozehrání a závěrečné siréně.