V sobotu 28. ledna čekaly Steppáky dva důležité zápasy. V boji o postup do nejlepší čtyřky naše muže totiž čeká ještě spousta zápasů a nikdo zatím nemá místo v boji o medaile jasné. Do sobotních zápasů šel tým s poněkud uzším kádrem. Týmu chybělo hned několik hráčů mezi nimiž byl i kapitán Viktor Margita a brankář Šimon Hruškovič. Týmu chyběl také centr Ronald Handlovský který odcestoval jakožto trenér s mladšími dorostenci do Strakonic. Bohužel kvůli krytí termínů s mladšími dorostenci nebylo schopno nastoupit ani několik dalších mladých hráčů. Do zápasů proti Hradci Králové a Kometě Brno tak náš tým nastoupil v deseti hráčích. Jako jednička letos poprvé chytal Honza Fiala a svůj debut v mužském týmu si odbyl i Smrťák Jirka Pihrt. Pomyslnou kapitánskou pásku převzal Alex Mynář.

• Grafek J. - 2

V prvním zápase se utkal Stepp s týmem Hradce Králové. Steppáci sice s Hradcem naposledy neměli problém, ale vzhledem k okolnostem a posledním zápasům soupeře, nebylo možné tým podcenit. Stepp ale začal na výbornou a i když dostal gól jako první, rychle se zvedl a na konci čtvrtiny vedli díky gólům Rezka, Sojky a Rašky již 5:1. Útočná hra Steppu se nezastavila ani v následujících čtvrtinách. Steppáci totiž ještě před změnou stran dokázali zvýšit svůj náskok na 9:4 díky gólům Jindry Grafka, Štěpána Rezka a zkompletování hattricku Prokopa Sojky.
Po změně stran se projevovali za Stepp hlavně Vašek Raška z centra a obránce Michal Vološčuk silnými střelami, které brankář Hradce neměl šanci pochytat. Naopak obdivuhodný výkon podal Honza Fiala, který hlavně v prvních třech čtvrtinách uchránil branku Steppu před spoustou silných střel. Ke konci zápasu už Steppáci trochu polevili, ale vítězství jasně udrželi.

• Vološčuk M. - 1

Druhý zápas měl být pro Steppáky o dost těžší. Po týmovém obědě relaxovala velká část týmu o pauze mezi zápasy v kině.Naštěstí pro Stepp, jejich výkon by získal o dost lepší hodnocení než nejnovější film ze série Resident Evil.
Tým sice nezačal vůbec dobře a v první čtvrtině se nedostali moc do útoku. Naopak Brno mělo několik šancí a první gól vstřelili již po půl minutě hry. Na 1:1 ještě za chvíli vyrovnal Prokop Sojka, ale následně se Brnu podařilo odskočit o dvě branky.
Před druhou čtvrtinou měl trenér Růžička k hráčům výrazné promluvy. Ty očividně zabraly, protože se Stepp o hodně zlepšil a od druhé čtvrtiny byl Brnu vyrovnaným soupeřem. Díky střelecké smůle na obou stranách jsme viděli několik promarněných šancí, ale Stepp dokázal vyrovnat a to díky gólům Sojky, Rašky a Rezka.
Stepp nepolevil ani ve třetí čtvrtině a po změně stran byla k vidění velká přetahovaná mezi oběma týmy. Stepp se vyznačoval hlavně výbornou hrou na centru a to hlavně v podání Vaška Rašky, kterému se v zápase podařilo vstřelit celkem čtyři góly. Díky dobré hře okolo centrů si Stepp vybojoval i penaltu, kterou bezpečně proměnil opora týmu Štěpán Rezek.
Steppáci bohužel v poslední čtvrtině rychle začali prohrávat a vypadalo to, že si Brno už vítězství pohlídá. Do toho měl ale ještě co mluvit Atomový Hovado Vašek Raška, který se v poslední čtvrtině blýskl hned dvěma dělovkami, které skončily v bráně. Důležitý gól přidal také výborně hrající Alex Mynář střelou do šibenice z dálky. Steppáci pak už hlavně díky obraně Michala Vološčuka a Michala Dolenského podobně jako po celý zápas zabetonovali bránu a brankář Honza Fiala nepolevil a pochytal vše co mu šlo pod ruku. Steppáci porazili loňského vicemistra a vrátili tak soupeři hořkou prohru o gól z domácího utkání.

Steppáci se tak zase o něco blíž k toužené nejlepší čtyřce a boji o medaile. Aktuálně se drží dokonce na děleném druhém místě o dva body za KVP Přerov. S nimi jsou na tom bodově stejně i Slavie Praha a Kometa Brno. Na páté a nepostupové pozici se drží Strakonice, které za Steppem zaostávají o 4 body.