Přímý souboj o první místo v tabulce svedli muži v Brandenburgu. Utkání bylo vyrovnané a napínavé až do konce, tak jak se na nejlepší celky v lize patří. Obě mužstva dala do utkání to nejlepší a na průběhu to bylo vidět. Steppáci se dokázali vyrovnat s nepovedenou třetí čtvrtinou a v poslední čtvrtině dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Stepp v posledních minutách utkání vybojoval výhru 9-7.

• Cussotto C. - 1

Začátek utkání se hostům moc nepovedl, domácí tým, hnaný zaplněnou tribunou, hned v prvním útoku vybojoval přesilovou hru a tu i proměnil. Domácí vsadili na zónovou obranu, kterou jim ale dvakrát v první čtvrtině prostřelil M.Vološčuk. Steppáci si v první polovině utkání nevěděli poradit s oslabením, domácí v první polovině proměnili čtyři přesilovky ze šesti. Naštestí díky dobré střelbě z dálky v polovině utkání Stepp vedl o jednu branku.
Třetí čtvrtina se Steppákům příliš nepovedla, v útoku několikrát ztratili míč díky útočným faulům a dovolili tak domácím použít nejsilnější zbraň - rychlá přečíslení. Stepp ztratil vedení a v polovině čtvrtiny dokonce prohrával o dvě branky.
Za stavu 4-6 se ale muži dál bojovali, nerozhodilo je ani několik sporných rozhodnutí rozhodčích, zlepšili aktivitu v obraně a díky několika přečíslením vyrovnali na začátku poslední čtvrtiny na 7-7. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, ale díky nastupující únavě se hráči nedokázali střelecky prosadit. Až dvě minuty před koncem se Stepp ujali vedení , které udržel při zoufalém náporu domácích. Rychlé zakončení Steppu v závěru utkání tak jen potvrdilo velmi důležitou výhru 9-7.

Steppáci po dvou letech opět dokázali vyhrát v Brandenburgu. Tato výhra umožnila Steppu dostat se na první místo v tabulce, právě před Brandenburg. Pokud za dva týdny v domácí odvetě dokáží muži uspět, výrazně tím nakročí k medailovým příčkám. Brandenburgu ale také půjde o všechno, takže toto utkání bude opět velmi vyrovnané a zajímavé.