Muži odjížděli na čtvrtfinálové utkání Východoněmeckého poháru jako mírní favorité. Věčného rivala z Brandenburgu v této sezóně již dvakrát porazili a v pohárovém utkání chtěli také uspět. Problémem byla již skoro tradiční absence plné sestavy a také nepřítomnost trenéra G.Krivokapiće. T.Petr tak v roli kapitána musel ješte plnit funkci hrajícího trenéra. Tým ale s tímto problém neměl, naopak poctivým dodržením dohodnuté taktiky a střídání se projevil jako vyzrálé družstvo, které ví, co chce. Díky bojovnému výkonu Steppáci udolali Brandenburg 8-11, když dominovali hlavně v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 4-1.

• Simoněnko S.  - 1

V první čtvrtině se Steppáci hlavně bránili, domácí zahájili utkání velmi aktivní hrou a dobrou střelbou. A protože Stepp měl v útoku problémy s útočnými fauly na pozici centra, stav 3-2 byl pro hosty víc než dobrý. Navíc byl úderem do nosu zraněn Š.Rezek , který strávil  několik minut hry na ošetřovně, než se mohl zapojit zpět do hry.
Ve druhé čtvrtině se hra více vyrovnala, Steppáci si začali dávat větší pozor při obraně na některé střelce a v útoku se snažili lépe střílet a méně faulovat, což pochopili i rozhodčí, kteří méně a méně pískali domácím teatrální přehrávání útočných faulů.
Ve třetí čtvrtině se začala postupně projevovat lepší plavecká připravenost Steppu a také kvalitnější lavička, domácí postupně začali odpadat a jen těžko drželi se Steppáky tempo, Steppu se podařilo na začátku čtvrtiny odskočit na rozdíl dvou branek, ale domácí s vypětím všech sil štastně srovnali pouhých 19 sekund před koncem čtvrtiny.
V poslední čtvrtině Steppáci dál drželi nasazené tempo, zatímco domácí se již pomalu začali smiřovat s prohrou. Stepp byl v závěru výrazně aktivnější a kdyby hráči přidali o něco lepší střelbu, mohl být výsledek ještě jednoznačnější. Skóre však nehrálo roli, důležitá byla výhra a postup do Final Four.

Steppáci se díky výhře opět zúčastní Final Four poháru, do kterého postoupily týmy SV Zwickau, OSC Potsdam II a Wfr.Spandau Berlin II. Turnaj to bude velmi zajímavý, protože dvě prvoligové rezervy a dva nejlepší týmy 2.ligy slibují pěkné a vyrovnané zápasy.
O pořadateli turnaje zatím není rozhodnuto, co třeba kdyby se FF uspořádalo v Podolí? :-)