Klub vodního póla Stepp Praha byl založen 10. února 1992 JUDr. Jaromírem Reitingerem, který je od založení klubu jeho předsedou. Vedle něj byli v zakládajícím předsednictvu klubu také Ing. Tomáš Růžička, Nikola Reitingerová, Tomáš Hlinka a MUDr. Roman Zachoval.

Stepp Praha navázal na činnost oddílu vodního póla v tělovýchovné jednotě Tesla Žižkov a stal se tak třetím pražským klubem vedle USK Praha a IPS Slavie Praha. Stepp ve své první sezóně 1991/1992 přihlásil pouze mužský tým, který obsadil pěkné 4. místo v České národní lize. stary steppOd rozpadu ČSFR hráli  muži Steppu pravidelně druhou nejvyšší soutěž, ze které v roce 1999 postoupili na dvě sezóny do  nejvyšší české soutěže. Po zpětném sestoupení do druhé ligy Stepp pravidelně obsazoval přední  pozice, ale zpátky do I. ligy se Steppáci vrátili až v roce 2005 se značně obměněnou sestavou.  Překvapivým úspěchem bylo hned 4. místo, po kterém následovala čtyři finále, ve kterých bohužel  Stepp nikdy nedosáhl na vysněný titul. Vyvrcholením usilovné práce mužů byla v roce 2007 účast  v druhé nejprestižnější klubové soutěži Evropy LEN Trophy, kde se tým utkal s profesionálními  týmy PVSK Füszért Pécs (HUN), Dynamo Moskva (RUS) a Niš (SRB).

Kromě účasti v nejvyšší české soutěži se od roku 2007 tým mužů pravidelně účastní Českého  poháru ve vodním pólu, který Stepp v roce 2009 dokonce vyhrál. poharČeský pohár 2009 (zleva: T. Havránek, M. Januš, M. Vološčuk, M. Bilas, R. Handlovský, Š. Rezek, T. Růžička, S. Nakagawa, Va. Karabut, K. Kuzmiak, Vi. Karabut, V. Margita, I. Procházka, S. Holý)V roce 2007 a 2009 se Stepp na  základě dobrého  umístění v Českém  poháru zúčastnil  Československého  poháru.

Ženský tým začal v klubu působit až v roce 1994, kdy kostru týmu tvořily hráčky zrušeného USK Praha. Hned v první sezóně dosáhly ženy na bronzové medaile v I. lize žen, které obhájily i následující sezónu. Po následujících nevýrazných sezónách přišel největší úspěch v sezóně 2003/2004, kdy ženy Steppu vybojovaly druhé místo a od té doby si každoročně udržují medailové pozice. Od roku 2010 má Stepp Praha dokonce dva vyrovnané ženské týmy.

Stejně jako muži se i ženy Steppu pravidelně účastní Československého poháru a to od roku 2009, kdy obsadily zatím nejlepší třetí místo.

holky3. místo 07/08 (zleva: B. Bažantová, A. Pořízková, B. Pačesová, M. Vopálková, A. Brixová, M. Zámyslická, J. Dražilová, M. Maříková, K. Herberová. L. Vopálková, B. Procházková, P. Sýkorová, K. Parobková, B. Bradáčová, M. Klailová, B. Řehořová)

V roce 1997 se klub začal věnovat přípravě mládeže a od roku 1998 pravidelně obsazuje mládežnické kategorie v ženské i mužské kategorii. Největším oceněním pro Stepp za práci s mládeží je dlouhodobé působení jeho hráčů v reprezentačních výběrech.

Mimo týmových úspěchů se naši hráči umisťují i v individuální anketě „Nejlepší sedmička sezóny“, kterou tradičně vyhlašuje Český svaz vodního póla. Od počátku fungování klubu se do nejlepších sedmiček mužů probojovali hráči: Konstantin Chernov, Viktor Margita, Štěpán Rezek, Tomáš Petr a Martin Januš. V ženské kategorii se mezi nejlepšími umístily hráčky Barbora Půčková, Barbora Procházková, Michaela Růžičková, Lenka Vopálková a Kristýna Pilná, která za Stepp hostuje od roku 2008.

Jako další individuální ohodnocení vyhlašuje Český svaz vodního póla žebříček desítky nejlepších střelců I. ligy mužů i žen. V této kategorii se umístili hráči Viktor Margita, Tomáš Petr (nejlepší střelec sezóny 05/06), Štěpán Rezek a Filip Chekrygin. V ženské kategorii se mezi deset nejlepších střelkyň dostaly Michaela Růžičková, Barbora Procházková, Petra Sýkorová a Lenka Vopálková, která byla v roce 2007 dokonce nejlepší střelkyní celé ženské ligy.

V průběhu let od založení působili v klubu jako trenéři nejen bývalí hráči Steppu, ale i hráči z jiných klubů, kteří vedli naše družstva v soutěžích ČSVP i mezinárodních akcích (LEN Trophy, Československý pohár mužů a žen). Někteří s těchto trenérů byli ve své době i trenéry reprezentačních výběrů mužů a žen České republiky.

Tým mužů: Josef Purš, Michal Grecký, Pavel Hubáček, Václav Truhlář, Tomáš Růžička a Peter Valovič.

Tým žen byl dlouhá léta veden Jiřím Šimkem st., následně Tomášem Růžičkou, Igorem Procházkou, Viktorem Margitou, Tomášem Petrem a Martinem Janušem.

Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR