Steppačky vstoupily do 3. kolo z průběžné druhé pozice. V prvním zápace se utkaly s Baníkem Sokolov, který v předešlích dvou kolech bez problémů porazily.

Ani ve třetím kole se nekonalo žádné překvapení a steppačky Baník opět porazily rozdílem šesti branek.

Ve druhém zápase měly steppačky nakročeno k prvnímu výhře nad Fezkem Strakonice. Poprvé nastoupily k zápasu s Fezkem Strakonice dříve než na konci turnaje a na jejich výkonu to bylo znát.

V polovině utkání byl stav ještě nerozhodý 4:4, ale na hráčkách Strakonic byla znát nervozita. Těžko se dostávaly ke vstřelení branek, protože se steppačkám dařilo eliminovat  strakonické brejky, na které při své hře spoléhají.

Čtyři minuty před koncem se steppačkám trpělivou hrou podařilo odskočit na čtyř brankový rozdíl 10:6, boužel se však v posledních minutách utkání projevila zkušenost strakonických hráček. Fezku se podařilo během dvou minut proměnit tři brejky, po hrubých individuálních chybách Steppu, a tím se vrátit zpět do zápasu. Zápas nakonec ukončil hvizd rozhodčího za stavu 11:11, který si steppačky za předvedený výkon nezasloužily.

Ve třetím zápase se steppačkám nepodařilo potvrdit výsledek z Blanska a prohrály s Hradcem Králové 11:13. Nejvetším problémem se ukázalo neproměňování přesilových her, kterých měly steppačky k dispozici celkem 15. Podařilo se jim  využít jen 3.

Poslední zápas, Pražské derby, který se nesl v přátelském duchu vyhrál Stepp "A" 13:7. Svoji první příležitost v první lize žen dostala i mladičká Anna Laura John, které svůj star v české nejvyšší soutěži zvládla skvěle.

Stepp "M" si v tomto kole zajistil první dva body za výhru nad Baníkem Sokolov a tím si i udržel šanci na postup do semifinále. Aby se jim to podařilo, tak tento výsledek musejí zopakovat v posledních dvou kolech.