Na druhé kolo 1. ligy žen se steppácké áčko vydalo do Hradce Králové. V prvním kole se Steppačky rozehrály proti strakonickému béčku, opravdový test formy se ale očekával právě ve druhém kole. Hradec Králové je totiž pro áčko v posledních letech velmi obávaným soupeřem, téměř všechny zápasy jsou vyrovnané a rozhodují se až v koncovce. Důležitou roli pak hraje fyzická připravenost a psychická odolnost. Pro novou trenérku to byla tak první větší výzva.

První zápas začal dle očekávání velmi vyrovnaně, ale kromě počátečního stavu 1:2 byly Steppačky vždy o malý krůček napřed a v průběhu celého zápasu musel Hradec dotahovat. Díky rychlému hattricku Báry Řehořové v druhé polovině zápasu se Steppu A podařilo získat cenné vítězství 11:9.

Do druhého zápasu vletěly pražské hráčky jako uragán a rychle vedly 9:2. I přes velmi nepříznivé skóre se hradecké hráčky nevzdaly, zmobilizovaly síly a dotáhly až na 8:9. Psychická odolnost Steppaček zvítězila a i přes ztrátu tak luxusního náskoku začaly útok po útoku znovu odskakovat až na konečných 16:10. Dvě výhry na poli soupeře jsou jen důkazem narůstající formy plně obsazeného týmu a velmi dobrou vizitkou nové trenérky Petry Sýkorové.

Další ligové zápasy steppáckého áčka uvidíte v Podolí 22. 11. ve velmi zajímavých utkání proti oddílovým soupeřkám ze Steppu M.

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR