V neděli 22.11. se poprvé v letošní sezóně utkaly oba ženské týmy Steppu. Za podpory fanoušků předvedla obě družstva odhodlané výkony a jako vždy byly zápasy vyrovnané až do poslední chvíle. První utkání zvládly lépe Áčkařky, když udržely dvougólový náskok získaný ve třetí čtvrtině a zvítězily 9:7.

22.11.2015 Stepp Praha "A" - Stepp Praha "M"

• Pitráková N. - 1

22.11.2015 Stepp Praha "A" - Stepp Praha "M" 8-10  (4:0 / 2:5 / 1:2 / 1:3)

• Kanounová I. - 1

Ve druhém zápase, podobně jako v prvním, šly ženy „A“ hned ze začátku do vedení, které ale za stavu 4:0 začaly postupně ztrácet, až byl zápas v půlce poslední čtvrtky vyrovnán 8:8. Následovaly dvě přesilové hry Emka, se kterými mělo Áčko po celou hru velké problémy a které Emkařky bezchybně proměnily. Ze druhého střetnutí se tedy radovaly ženy „M“, které zvítězily 10:8.

Hned týden poté měly Steppačky na programu dohrávku třetího kola s nováčkem v ženské soutěži SC Chemnitz II. Do Chemnitzu jely holky pouze s jednou hráčkou na střídání. Eliška Wiesnerová a Kája Parobková se pro nemoc omluvily, Zuzka Kofláková měla v Praze turnaj starších žáků. Do zápasu nenaskočila ani Bára Bochňáková, která musela podstoupit operaci kolene a do konce roku ji tak v dresu Steppu neuvidíme. Tímto Báře přejeme brzké uzdravení a hladký start do druhé půlky sezóny!

28.11.2015 SC Chemnitz II - Stepp Praha "A"
5-10  (1:2 / 2:1 / 1:3 /1:4)

• Bixová A. - 4
  • Balšánková I. - 1

První utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, holky se s novými soupeřkami oťukávaly a také šetřily síly do následujících minut. Od půlky se ale začínala projevovat herní převaha Steppaček – díky povedeným akcím z přečíslení a také chybám chemnitzské obrany si vybudovaly náskok, který v závěrečných minutách ještě navýšily a první utkání tak vyhrály 10:5.

28.11.2015 SC Chemnitz II - Stepp Praha "A" 10-18  (0:5 / 5:2 / 2:5 /3:6)

• Vopálková L. - 7
  • Gancedo Maestro M.P. - 4
  • Brixová A. - 4
  • Pilná K. - 2
  • Pořízková A. - 1
  • Řehořová B. - 1

Do druhého zápasu sice holky nastupovaly jen po krátkém odpočinku, ale zato ještě odhodlanější družstvo z Chemnitzu podruhé porazit. První čtvrtku vyhrály hladce 5:0, ve druhé ovšem opět ztratily náskok a hráčky Chemnitzu se díky dobré střelbě za pětkou dostaly do kontaktu dvou gólů na 5:7. Steppačky už si ale vedení nenechaly vzít a po rychlých gólech Báry Řehořové, Maríi Gancedo Maestro a Lenky Vopálkové odskočily na 11:7. V poslední čtvrtině už jen upravily výsledek na konečných 18:10.