Poslední lednovou neděli se mezi sebou podruhé v Poháru ČSVP střetla obě družstva Steppu. Z minulého derby si oba týmy odnesly po jedné výhře, a tak bylo opět nasnadě očekávat vyrovnaná utkání.

• Wiesnerová – 1

V prvním zápase se A-tým rychle ujal vedení 7:1, když jej prvními třemi góly do sítě emka nastartovala Týna Pilná. Stepp „M“ se sice na Áčko snažil celý zbytek utkání dotáhnout, holky však nepolevily a nakonec zvítězily pohodlným osmigólovým rozdílem. Zejména díky dobře rozehranému začátku prvního utkání tedy Stepp „A“ porazil Stepp „M“ 15:7.

• Pilná – 1

Druhý zápas byl od začátku vyrovnanější a do druhé čtvrtiny vstupovaly oba týmy za stavu 3:3. To už se ale dvěma rychlými brankami ujalo vedení Áčko, když Saša Pořízková a Lenka Vopálková zvýšily na 5:3. Hubený dvoubrankový náskok už si holky udržely po celý zbytek druhé i třetí čtvrtiny. Do závěrečné části zápasu vstupovaly Steppačky za stavu 11:9 – holky ukázaly, že mají lepší fyzickou kondici a díky několika individuálním únikům a vydařené přesilové hře utkání dotáhly do vítězného konce 15:10. V zápase střelecky vynikla Saša Pořízková, která se blýskla sedmi góly!

Nyní čeká Steppačky pauza před posledními dvěma koly Poháru, kterou holky vyplní přípravnými zápasy s SC Chemnitz a soustředěním v Dublinu, kde se mohou těšit na přátelská utkání s vedoucím týmem irské ligy St. Vincents. Po 9. a 10. kole Poháru už se Áčko může radovat z jistého postupu do finálových bojů. Zda je doprovodí i Stepp „M“ se ještě ukáže v závěrečných kolech – třetí postupová příčka je zatím velmi vyrovnaná a záleží na každém bodu.