stepp-logo-bw1. turnaj základní části 1. ligy žen, který se ve dnech 15. – 16. 10. 2011 odehrál na plaveckém stadionu v Podolí, znamenal pro většinu družstev zejména zátěžovou zkoušku vlastní přípravy na sezónu a zjištění letošních kvalit a změn mezi soupeři. Ani družstvo žen Stepp „M“ nebylo v tomto ohledu výjimkou, neboť i jeho sestava doznala od ukončení loňské sezóny značných změn. Základ původního družstva opustilo 5 hráček, ale naopak se zapojily hráčky, které v loňském roce nedostaly tolik herních příležitostí.

První zápas proti klubovým rivalkám Stepp „A“ se odehrál v rychlém tempu, kdy Stepp „M“ bohužel díky neproměňování častých přesilovek a špatné střelecké úspěšnosti prohrál v skóre 9:14. Střelkyně za Stepp „M“: Šmídová 5, Kahounová 3 a Klailová 1.

Na druhý zápas pro Fezku Strakonice hráčky nastoupily bez svého trenéra, ale s jasnými pokyny, jak utkání co nejlépe zvládnout, ovšem navzdory tomu připravený soupeř tým Steppu hned v první čtvrtině zdrtil hrozivým skóre 1:9. V dalších částech zápasu se tým „M“ více semknul, přidal zejména v obranných činnostech a také na střelecké přesnosti, takže utkání proti loňskému mistru ligy nakonec skončilo 7:17. Střelkyně za Stepp „M“: Šmídová 5, Bažantová 1, Kořínková 1.

V neděli hráčky čekal ranní zápas s družstvem Baníku Sokolov, se kterým v minulé sezóně podávaly velmi nevyrovnané výkony a zápasy byly vždy vypjaté. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se po celkově neuspokojivém výkonu celého družstva nechala do konce zápasu vyloučit hráčka Šmídová za "nesportovní chování" a jako silná opora svého družstva chyběla celou druhou polovinu utkání i utkání následující. I tento nešťastný zápas skončil nepříznivým skóre 5:9. Střelkyně za Stepp „M“: Kořínková 2, Hanousková 1, Klailová 1, Bažantová 1.

Poslední utkání Steppu „M“ tohoto kola ligy se odehrálo se Slavií Hradec Králové, ale na lavičce Steppu ubyly hráčky na celkem 3 střídající, což dále hru týmu oslabilo a na fyzicky silného a dobře připraveného soupeře zdaleka nestačily. Poslední utkání skončilo se skóre 4:20. Střelkyně za Stepp „M“: Pitráková 2, Bažantová 1, Kahounová 1.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR